Yükleniyor...

Kripto Para Şirketlerinden Üniversitelere Bağış Yağıyor

Kripto şirketleri geleceğimiz olan gençlerin Blockchain ekosistemine ve kripto paralara olan ilgisini artırmak ve bu konuda uzman bir neslin yetişmesi için üniversitelere büyük bağışlar yapıyor.

Kripto Paralar

Kripto şirketleri geleceğimiz olan gençlerin Blockchain ekosistemine ve kripto paralara olan ilgisini artırmak ve bu konuda uzman bir neslin yetişmesi için üniversitelere büyük bağışlar yapıyor. Özellikle son birkaç yıldır ağırlık kazanan bağışlar ile Blockchain üzerine araştırma yapılması teşvik ediliyor.

Kripto para bağışlarını kolaylaştıran bir platform olan The Given Block, yaptığı açıklamada, üniversitelerin bu konuda daha çok çalışması gerektiğini ve mevcut ekosisteme pozitif yönde katkı sağlanmasıyla birlikte yapılan bağışların da artacağı ifade edildi.

The Given Block kurucu ortağı Alex Wilson, konu üzerine yaptığı açıklamada, özellikle son yıllarda mezun olan gençlerin kripto paralara verdiği önemin fazla olduğunu ve bazılarının ise daha öğrencilik hayatında kripto paralar sayesinde küçük bir servet edindiğinden bahsetti.

Geçtiğimiz günlerde Cardano (ADA) kripto biriminin arkasındaki şirket olan IOHK, Blockchain araştırmalarını fonlamak için Wyoming Üniversitesi’ne 500.000 dolar değerinde Cardano bağışı yaptı. Wyoming Eyaleti’nin kendi yasaları gereği bağışçılar kadar bağış prensibi ile birlikte bu bağış 1 milyon dolarlık seviyeye çıktı.

Bağış, üniversitenin Blockchain Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarı’na gidecek. Bunun karşılığında ise hem Blockchain araştırmaları desteklenmiş hem de YouTube gibi üniversitenin yer aldığı sosyal platformlarda Cardano gündemden düşmeyecek. Yapılan bağış sadece Blockchain sistemlerinde değil, yandan da üniversite bünyesinde bulunan yazılım merkezini desteklemek için kullanılacak.

Ripple da (XRP) benzer şekilde üniversitelere bağışlarda bulunan kurumlar arasında yer alıyor. Ripple’ın web sitesinde yer alan bilgilere göre, şirket, 2018 yılından bu yana üniversitelere kripto para birimlerini ve dijital ödeme sistemlerini geliştirmek adına toplamda 50 milyon dolar değerinde bağışta bulundu. Ripple’ın birçok konuda 30’a yakın üniversite ile işbirliği içerisinde olduğu ise bilinen bir gerçek.

EOS Blockchain’in ve kripto para biriminin arkasında bulunan şirket Block One da geçtiğimiz günlerde Virginia Tech Üniversitesi’ne öğrencilerin Blockchain becerilerine yardımcı olmak adına 3 milyon değerinde bir bağışta bulundu. Yapılan bağış Virgina Tech Teknoloji Sorumlusu Dan Larimer tarafından açılacak olan Blockchain kurslarında kullanılacak.

MakerDAO üzerinde çalışan Bilgisayar Bilimcisi Nikolai Mushegian da benzer bir şekilde 6 milyon değerinde MKT’yi Pensilvanya’da yer alan Carnegie Mellon Üniversitesi’ne bağışladı (Bağışın yapıldığı sırada bu tutar 4.2 milyon dolar civarındaydı).

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner