Yükleniyor...

Kripto Para Topluluğu “Ethereum Katili” Projeyi Seçti

Kripto para topluluğunun popüler isimlerinden Omar Bham (@crypt0snews), geçtiğimiz gün Twitter hesabı üzerinden bir anket düzenleyerek takipçilerinden “Ethereum katili” projeyi seçmelerini istedi.

kripto para toplulugu ethereum katili projeyi secti

Kripto para topluluğunun popüler isimlerinden Omar Bham (@crypt0snews), geçtiğimiz gün Twitter hesabı üzerinden bir anket düzenleyerek takipçilerinden “Ethereum katili” projeyi seçmelerini istedi. Anket listesinde son zamanların popüler projeleri Polkadot, Avalanche, Cardano yer alıyordu. Bham, ayrıca seçenkler arasında “diğer” maddesini de ekleyerek takipçilerinden yorum olarak hangi projeyi tercih ettiklerini yazmalarını istedi.

Son zamanların popüler projelerine “Ethereum katili” gözüyle bakılıyor. Kripto para topluluğundan bazı isimler bu çalışmaların gelecekte Ethereum ağını geride bırakacağını düşünüyor.

Polkadot, Ethereum’u Geçecek mi?

Bham’ın düzenlediği anket sonucunda Ethereum katili olarak 28 bin 641 oydan %43.3’ünü alan Polkadot seçildi. Polkadot’la kafa kafaya mücadele eden Avalanche ise %40.7 oy aldı. Bunun dışında Cardano %9.4, diğer seçeneği ise %6.7 oy aldı. Kullanıcıların yaptığı yorumlar arasında DigiByte, Constellation, Zilliqa ve Elastos gibi projeler yer aldı.

Polkadot Nedir? Ne İşe Yarar?

Polkadot, birden çok özel blok zincirini tek bir birleşik ağa bağlayan yeni nesil bir blok zinciri protokolüdür. İnternet tekelleri üzerindeki kontrolü bireylere döndüren geniş bir web vizyonunun parçası olarak tasarlanan Polkadot, birkaç temel avantaj sunarken önceki blok zinciri ağlarının devrim niteliğindeki vaatlerini sunar.

Polkadot, blockchain ağı için birçok önemli fayda sunmaktadır. Özellikle ölçeklendirme için önemli çalışmalar yapan Polkadot, bu konuda başarılı bir proje olarak görülmektedir. İzole edilmiş blok zincirleri yalnızca sınırlı miktarda trafiği işleyebilir. Polkadot, parçalanmış bir çok zincirli ağdır, yani birden fazla zincirdeki birçok işlemi paralel olarak işleyebilir ve işlemleri birer birer işleyen eski ağlarda meydana gelen darboğazları ortadan kaldırabilir. Bu paralel işlem gücü, ölçeklenebilirliği önemli ölçüde artırır ve daha fazla benimseme ve gelecekteki büyüme için doğru koşulları yaratır.

Avalanche Nedir? Ne İşe Yarar?

Avalanche, yüksek düzeyde merkeziyetsiz uygulamalar, yeni finansal ilkeler ve yeni birlikte çalışabilir blok zincirleri başlatmak isteyen açık kaynaklı bir platformdur. Geliştiriciler Avalanche üzerinde, karmaşık kural kümelerine sahip güçlü, güvenilir ve güvenli uygulamaları ve özel blok zinciri ağlarını kolayca oluşturabilir veya mevcut özel veya genel alt ağlar üzerine inşa edebilir. Avalanche, önceki merkezi olmayan protokollere göre daha yüksek performans, güvenlik ve verimlilik sağlayacağını iddia etmektedir. Avalanche konsensüs protokolü tüm avantajları sağlar. Hatta %51 saldırılara karşı da dirençlidir.

Cardano Nedir? Ne İşe Yarar?

Cardano, değişiklik yapanlar, yenilikçiler ve vizyonerler için bir blok zinciri platformudur ve birçok kişi için olasılık yaratmak ve olumlu küresel değişim sağlamak için gerekli araç ve teknolojilere sahiptir. Cardano, proof of stake blok zinciri platformudur. Merkezi olmayan uygulamalara, sistemlere ve toplumlara benzersiz güvenlik ve sürdürülebilirlik sağlamak için öncü teknolojileri birleştirir.

Cardano, milyarlarca veriyi koruyacak kadar güvenli, küresel sistemleri barındıracak kadar ölçeklenebilir ve temel değişikliği destekleyecek kadar sağlam olacak şekilde, hakemli araştırma yoluyla inşa edilen ilk blok zinciri platformudur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner