Yükleniyor...

Kripto Para Topluluğundan Karara Sert Tepki!

Önceki gün dünyanın en büyük bankalarından birisi olan Goldman Sachs, kripto paralarla alakalı bir toplantı düzenlemiş ve toplantıdan kripto paraların bir varlık sınıfı olarak değerlendirilemeyeceği kararı çıkmıştı.

goldman sachs bitcoin btc eleştiri

Önceki gün dünyanın en büyük bankalarından birisi olan Goldman Sachs, kripto paralarla alakalı bir toplantı düzenlemiş ve toplantıdan kripto paraların bir varlık sınıfı olarak değerlendirilemeyeceği kararı çıkmıştı. Bankanın bu açıklaması, kripto para camiası tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı. Goldman Sachs’ın bu kararını açıklarken kullandığı argümanlar eleştirinin odağındaydı.

Peki ne gibi tepkiler geldi?

Gemini kurucularından Cameron Winklevoss, esprili bir dille 2014 yılında yaşanan bir olaydan bahsetti. Winklevoss, CFTC’nin (Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu) aldığı bir kararı hatırlattı. Bu karara göre Bitcoin zaten bir “emtia” olarak kabul edilmişti. Tyler Winklevoss ise bankacıların Bitcoin’i anlamadığı ama bunun önemsiz olduğunu, çünkü geri kalan herkesin Bitcoin’i anladığını ifade etti. Tyler ayrıca şunu söyledi:

“Goldman Sachs: Bitcoin’i önermiyoruz. Asıl ifade edilmek istenen: Müşterilerimizin Bitcoin satın almasını ve artık bize ihtiyaç duymayacaklarını anlamalarını istemiyoruz.”

Tradeblock’tan John Todaro ise bankanın argümanlarını 3 maddede eleştirdi. Todaro, şu ifadeleri kullandı:

“Goldman burada çok yanlış var.
1) Birçok kripto para “nakit akışı” yaratır.
2) Bitcoin, çeşitlendirme avantajları ekliyor.
3) Enflasyon henüz burada değil ama BTC bizi bundan koruyacak.”

Gazeteci Erkan Öz de, bankanın bu ifadelerine esprili dille karşılık veren isimlerden oldu. Öz, Goldman Sachs’ın ifadelerine karşı “Atma Ziya” repliğini paylaştı. Kevin Rooke da Grayscale’in satın aldığı Bitcoin miktarından bahsederken şu ifadeleri kullandı:

“Wall Street Bitcoin’i istiyor. Goldman Sachs’ın ne dediği umurlarında bile değil.”

Çünkü Para Kazanamıyorlar

TheMoonCarl da Goldman Sachs’ın kararlarına tepki gösteren isimlerden birisi oldu. Analist, şu ifadeleri kullandı: “Goldman Sachs #Bitcoin’e karşı çünkü işlemlerden para kazanamıyor ve Bitcoin üretemiyorlar.”

Josh Rager da bankayı eleştiren isimler arasında yerini aldı. Rager, bankayı JP Morgan’la benzeştirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner