Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Kripto Para Türev Platformu Overbit'e Erişim Engeli!

Kripto Para Türev Platformu Overbit’e Erişim Engeli!

ABONE OL:google-news
StormGain

Daha önce sansasyonlarla gündeme gelen kripto para türev platformu Overbit, SPK tarafından erişime kapatıldı.

Sermaye Piyasa Kurulu (SPK), bugün yayımlanan bildirisinde görüldüğü üzere diğer birçok web sitesi ve şirketin yanında; kripto paralar ve döviz ile kaldıraç işlemleri yaptıran Overbit.com’a da erişim engeli getirdi. Bilindiği üzere SPK, bu konularda daha önce birçok açıklama ve uyarı metni yayınlamıştı ve konusu suç oluşturan bu eylemlerin Sermaye Piyasası Kanunu madde 99/4 uyarınca yaptırım uygulanmasına hükmetti.

Kripto Emre Uyarmıştı!

Yerli kripto para topluluğunun popüler ismi Kripto Emre de, Ağustos ayında Twitter hesabından kendisi ile iletişime geçen kripto para türev platformunu SPK’ya şikayet ettiğini duyurmuştu. Emre, şikayetin konusunun yüksek kaldıraçlı işlem yapılmasına izin verilmesi olduğunu bildirmişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar