Yükleniyor...

Kripto Para Uzmanı: Bitcoin (BTC) ve Altın Bu Hafta Yükselişe Başlayabilir

Kripto para analisti ve trader Willy Woo, Bitcoin (BTC) ve altının bu yıl en güvenli liman varlıkları olarak kaldığı için bu hafta içinde yükselmeye başlayabileceği tweet'ledi.

Bitcoin BTC Altın XAU

Kripto para analisti ve trader Willy Woo, Bitcoin (BTC) ve altının bu yıl en güvenli liman varlıkları olarak kaldığı için bu hafta içinde yükselmeye başlayabileceği tweet’ledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

22 Mart’ta, Bitcoin fiyatı 6.200 dolarlık bölgeden düştü ve şu anda 5.800 dolar seviyesinde el değiştiriyor. Kripto para trader’ı Willy Woo, geleneksel piyasalardan ayrışan güvenli liman varlığı gibi hareket eden Bitcoin’in bir hafta içinde büyüme belirtileri gösterebileceğini söyledi.

Geçen hafta sonunda Woo, güvenli liman durumunu kanıtlamak için Bitcoin’in geleneksel piyasadan ayrılması gerektiğini ifade ettiği bir dizi tweet atmıştı.

Woo, şimdi bu söylemini devam ettirerek Bitcoin’in zaten geleneksel varlıklardan ayrılmaya başladığını ve fiyatının bir hafta içinde yükselmeye başlayabileceğini söyledi. Aynı şey uzmanlara göre altın için de geçerli.

Bitcoin (BTC) Altın İle Ön Plana Çıkabilir

Woo şu anki durumu 2008’de dünyayı vuran finansal krizle karşılaştırıyor ve durumu şu şekilde açıklıyor:

Trader’lar USD üzerine kapanıyor ve bireysel yatırımcılar da USD’ye geçmek için her şeyini satıyor ve tüm varlıklar ABD doları karşısında çöküyor.

Woo, yüksek korku seviyesinin aşılmasıyla güvenli varlık arayışının başlayacağını tahmin ediyor. Analiste göre riskten korunmak için en iyi yatırım aracı olarak altın ve Bitcoin ön plana çıkacak. Analist, tıpkı 2008 krizinden sonra altın fiyatlarının patladığı gibi 2020’de de Bitcoin ve altın fiyatlarının patlamasını bekliyor.

“Bitcoin Tutunmaya Çalışıyor”

Trader ve ekonomist Alex Kruger, BTC de dahil olmak üzere piyasalardaki mevcut durumu değerlendirdi. Petrol fiyatının ve Nikkei endeksinin düşüşünü takip eden analist altının büyüdüğünü gözlemliyor. Kruger, bu gözlemlerine dayanarak Bitcoin ve S&P 500 endeksi arasındaki korelasyonunun gittikçe zayıfladığını söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Doğukan
Doğukan
2 yıl önce

Ne dedikleri belli değil be bu nedir. Bi diyolar bitcoin dibi görücek bi diyolar bitcoin uçucak. Lanet olsun zaten girdigim güne zararımı çıkarabilsem silicem hepsini

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x