Yükleniyor...

Kripto Para Uzmanı: Bitcoin (BTC) ve Altın Bu Hafta Yükselişe Başlayabilir

Kripto para analisti ve trader Willy Woo, Bitcoin (BTC) ve altının bu yıl en güvenli liman varlıkları olarak kaldığı için bu hafta içinde yükselmeye başlayabileceği tweet'ledi.

Bitcoin BTC Altın XAU

Kripto para analisti ve trader Willy Woo, Bitcoin (BTC) ve altının bu yıl en güvenli liman varlıkları olarak kaldığı için bu hafta içinde yükselmeye başlayabileceği tweet’ledi.

22 Mart’ta, Bitcoin fiyatı 6.200 dolarlık bölgeden düştü ve şu anda 5.800 dolar seviyesinde el değiştiriyor. Kripto para trader’ı Willy Woo, geleneksel piyasalardan ayrışan güvenli liman varlığı gibi hareket eden Bitcoin’in bir hafta içinde büyüme belirtileri gösterebileceğini söyledi.

Geçen hafta sonunda Woo, güvenli liman durumunu kanıtlamak için Bitcoin’in geleneksel piyasadan ayrılması gerektiğini ifade ettiği bir dizi tweet atmıştı.

Woo, şimdi bu söylemini devam ettirerek Bitcoin’in zaten geleneksel varlıklardan ayrılmaya başladığını ve fiyatının bir hafta içinde yükselmeye başlayabileceğini söyledi. Aynı şey uzmanlara göre altın için de geçerli.

Bitcoin (BTC) Altın İle Ön Plana Çıkabilir

Woo şu anki durumu 2008’de dünyayı vuran finansal krizle karşılaştırıyor ve durumu şu şekilde açıklıyor:

Trader’lar USD üzerine kapanıyor ve bireysel yatırımcılar da USD’ye geçmek için her şeyini satıyor ve tüm varlıklar ABD doları karşısında çöküyor.

Woo, yüksek korku seviyesinin aşılmasıyla güvenli varlık arayışının başlayacağını tahmin ediyor. Analiste göre riskten korunmak için en iyi yatırım aracı olarak altın ve Bitcoin ön plana çıkacak. Analist, tıpkı 2008 krizinden sonra altın fiyatlarının patladığı gibi 2020’de de Bitcoin ve altın fiyatlarının patlamasını bekliyor.

“Bitcoin Tutunmaya Çalışıyor”

Trader ve ekonomist Alex Kruger, BTC de dahil olmak üzere piyasalardaki mevcut durumu değerlendirdi. Petrol fiyatının ve Nikkei endeksinin düşüşünü takip eden analist altının büyüdüğünü gözlemliyor. Kruger, bu gözlemlerine dayanarak Bitcoin ve S&P 500 endeksi arasındaki korelasyonunun gittikçe zayıfladığını söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner