Yükleniyor...

Kripto Para Yatırımcılarına Vergi İadesi Müjdesi!

ABD'deki kripto para yatırımcıları varlıklarını doğru bir şekilde beyan etmelerinin ardından ABD Vergi Dairesi'nden (IRS) vergi iadesi aldıklarını bildirdi.

Kripto Para Yatırımcılarına Vergi İadesi Müjdesi

ABD’deki kripto para yatırımcıları varlıklarını doğru bir şekilde beyan etmelerinin ardından ABD Vergi Dairesi’nden (IRS) vergi iadesi aldıklarını bildirdi.

Law360, yatırımlarını doğru bir şekilde beyan ettikten sonra IRS’den vergi iadesi alan birçok yatırımcının ortak deneyimine yer verdiği bir rapor yayınladı. Söz konusu rapor IRS’nin kripto para yatırımcılarının beyanda bulunmadıklarından dolayı rahatsızlık duyduğunu açıklamasından sonra geldi.

Kripto para vergi firması CoinTracker’ın ortak kurucusu Chandan Lodha, IRS’in kripto para yatırımcılarına bir ceza vermek yerine işlemlerini uygun şekilde bildiren kullanıcıları teşvik etmek amacıyla vergi iadesi yaptığını belirtti. Lodha, IRS’nin bir kripto yatırımcısının 3 bin 900 dolar borcu olduğunu ve ödenmesi gereken tutarı ödediğinde tam vergi iadesi yaptığının da altını çizdi.

Rapora göre, 2019’un başında 10000’den fazla kişi IRS’den kripto paralar ve ticaretten kaynaklanan vergilerini ödemelerini emreden tebligatlar aldı. IRS tarafından tebligat gönderilen kişilerin çoğu 2017 yılındaki Coinbase davasında ismi geçenlerden oluşuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x