Anasayfa Altcoin Haberleri Kripto Para Yatırımcılarının Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Kripto Para Yatırımcılarının Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

ABONE OL:google-news

Bitcoin ve kripto paraları ilk kez duyanlar, bu alanda merak sahibi olanlar, yatırım yapmak için alan ve fırsat kovalayan yatırımcılar, Bitcoin ve altcoin’ler hakkında yeterli bilgiye sahipler mi? Her kulvarda olduğu gibi Bitcoin ve altcoin’lerle alakalı olarak da atılması gereken ilk adım öncelikli olarak yeterli bilgiyi toplamaktır.

Bir yerlerden duyup görüp karar verdiniz ve artık kripto varlıklara yatırım yapmak  istiyorsunuz diyelim. Kripto varlıklar için var olan yerel ve global borsaları incelediniz ve bir seçim yapmanız lazım. Önceden Türkiye’deki kripto borsalar aracılığı ile adımını atmak zorundaydınız. Fakat güncel durumda uluslararası kripto borsalar ülkelerin çoğunun ulusal paraları ile işlem yapmaya başladı bile. Yani TRY ile işlem yapmak artık mümkün.

Borsa Önemli mi?

Öncelikle işlem yapacağınız borsayı seçmelisiniz. Tabi ki bunu yaparken baz almanız gereken şeyler güvenilirlik, işler ters gittiğinde kullanıcıları ile arasında kurduğu bağ, işlem hızı, listelediği altcoin’lerin miktarı ve borsanın sahip olduğu kripto varlıklara dair hacimleri, Android ve iOS uygulamalarının kolaylıkları birer kıstas olarak alınabilir. Elbette rahat kullanımınız, siteyi anlamanız ve varsa yabancı diliniz sizin için avantaj olacaktır.

Peki Sonra?

Kripto para borsalarında işlem yapacak kadar piyasaya hakim oldunuz ve artık adım atmak istiyorsunuz. Sakın acele etmeyin. Paranızı mutlaka en az dörde ayırın. İyice araştırarak bilgi toplayarak üç farklı kripto para seçerek alın ve son kısmı kenarda ekstrem durumlara müdehale parası olarak saklayın. Sakladığınız son kısım sizin zarar etmemenize ve daha çok kazanabilmenize her zaman yardımcı olacaktır. Yeterince yatırım gücünüz var ise asla tek borsada bağımlı kalmamak da atılacak doğru adımlardan biridir. Zamanla arbitraj (borsalar arası kur farkından yararlanarak kar elde etme durumu) da yapabilme imkanınız oluşur.

Teknik Analiz Öğrenin

Bitcoin ve altcoin’ler ile alakalı yatırım yapmak bir resim yapmak ise sizin şövaleniz indikatörlerdir. Teknik analiz sizi ayakta tutan eliniz ayağınız olacak detaydır. Yeterince bilgiye sahip olduğunuzda araştırmalarınıza kendiniz yön verebilirsiniz. Her kripto varlık için kendi grafiklerinizi yapabilir, kendi destek ve direnç noktalarınızı oluşturabilir, pozisyonlarınızı belirleyebilirsiniz. Mutlaka teknik analiz nedir öğrenin! İndikatörler ve kullanım şekilleri, size verdiği bilgiler bakımından farklılık taşır. Seçtiğiniz indikatörlere yoğunlaşın.

Bilgi Güçtür!

Son olarak hangi yatırımı neden yaptığınızı, ne zaman sonlandıracağınızı ve bir sonraki yatırımınızın nasıl olacağını daima belirleyin. Bu sizi bir adım öne geçirecektir. Bilginiz ne kadar çok ise o kadar güçlü olduğunuzu bilerek hareket edin.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Bahadır Demir
Bahadır Demir
Ankara Üniversitesi mezunuyum. Yaklaşık beş yıldır sektörün içinde araştırmacı yazar olarak yer alıyorum. Kripto para ve Blockchain teknolojisi ile alakalı danışmanlık yapmaktayım. Psikoloji uzmanlığı NLP Uygulayıcılığı gibi profesyonel sertifikalarımı Blockchain teknolojisinde piyasanın nabzını ölçmek adına kullanıyorum. Halen özel olarak firmalara danışmanlık ve proje bazlı iş ortaklıkları yapıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,546TakipçilerTakip Et
870AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar