Yükleniyor...

Kripto Para Yorumcusuna Göre Bitcoin Bu Seviyeyi Aşarsa Her Şey Değişecek!

Bitcoin’in (BTC) geçtiğimiz hafta yaptığı patlama, hem sektördekilerin hem de sektör dışındakilerin dikkatini çekti

bitcoin btc kritik bolge

Bitcoin’in (BTC) geçtiğimiz hafta yaptığı patlama, hem sektördekilerin hem de sektör dışındakilerin dikkatini çekti. CNBC ve Bloomberg, bu hamleleri kapsamlı bir şekilde baştan aşağı ele aldı ve diğer Wall Street yatırım firmaları ve analistlerinin yanı sıra JP Morgan da bu ralliye ağırlık verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analistler, henüz tamamen heyecanlanma zamanı olmadığını söylüyor. Birçok yorumcu, Bitcoin’in 14.000 doları kırmasının önemli olacağını söylüyor çünkü bu seviye son üç yıldır makro bir öneme sahip.

Bitcoin 14.000 Dolara Ulaştığında Ne Olacak?

Tanınmış kripto para analisti Qiao Wang, Bitcoin 14.000 doları aştığında piyasanın “dalgalanma, momentum, perakende katılım vb. açısından farklı bir rejime” gireceğini düşünüyor. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Wang, şunları dile getirdi:

“BTC 14.000 doları kırdığında, volatilite, momentum, perakende katılım vb. açısından büyük olasılıkla farklı bir rejimde olacağız. Son birkaç ayda işe yarayan birçok şey artık çalışmayabilir ve bunun tersi de geçerlidir. 20 bin dolar bu rejimi tamamen yeni bir seviyeye taşıyacak. Sadece bir önsezi. Göreceğiz.”

14.000 dolara bu kadar önem verilmesinin nedeni, Bitcoin‘in Aralık 2017 mumunun kapandığı nokta ve aynı zamanda trendin 2019’daki patlama sırasında neredeyse mükemmel bir şekilde zirveye ulaştığı nokta olmasıdır. BTC’nin 14.000 dolarlık çoklu makro etkileşimleri, kesin bir şekilde kırılıp bu seviyenin üzerinde kalmasının piyasa yapısında bir değişime işaret edeceğini gösteriyor.

Qiao Wang, kripto piyasasında ne tür trendlerin değişeceği konusunda ayrıntılı bilgi vermemiş olsa da, 14.000 doların üzerinde işlem gören çok az vadeli işlem hacmi olduğuna dikkat etmek gerekir.

Analist “CL”, geçen hafta Bitcoin’in yükselişinin ortasında aşağıdaki tabloyu paylaştı ve şu ifadeleri kullandı:

“Mevcut türev piyasasında neredeyse hiç kimse şu anki seviyenin üzerinde anlamlı bir şekilde işlem yapmadı.”

EkzimuCU0AEGxjQ

Bunun nedeni, 2018’den önce veya 2018’in sonlarında, BitMEX ve diğer platformların, spot piyasalarda Bitcoin veya altcoin’ler anlamında yeterli kaldıraç olduğu için o kadar fazla ilgiye sahip olmamasıydı. Kripto piyasasının fiyat hareketinin büyük bir kısmını yönlendirdiğine inanılan türevlerle, türev trader’larına yepyeni bir fiyat aralığının getirilmesi, değişken fiyat hareketine neden olabilir.

Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi mi Geliyor?

Bazıları, Bitcoin 14.000 doları kırdığında, bundan kısa bir süre sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerinin beklenmesi gerektiğini savunuyor. Önde gelen kripto varlık fonu Three Arrows Capital’in kurucularından Kyle Davies, geçtiğimiz günlerde Twitter’da şunları söyledi:

“Açık olmak gerekirse, spot liderliğindeki bir hamlede kaldıraç olmadan 12.000 doları temizlediğimizde, 15.000 dolardan satış yapacak. Ve 20 bin dolardan satacak olan hiç kimse 15 bin dolardan satmıyor.”

Şu anda piyasa değerine göre 1. sırada yer alan Bitcoin, son 7 günde %14 oranında arttı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x