Yükleniyor...

Kripto Paralar ve Satın Alma Kararı İlişkisi Üzerine Araştırma

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren kripto paraların işlem hacmi arttıkça, alım satım işlemleri de çeşitleniyor.

Kripto Paralar ve Satın Alma Kararı İlişkisi Üzerine Araştırma

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren kripto paraların işlem hacmi arttıkça, alım satım işlemleri de çeşitleniyor. Dünyanın birçok yerinde, farklı şekillerde kullanılmaya başlanan kripto paralara olan ilgi ülkemizde de bir hayli yüksek.

Statistica’nın “2019 Küresel Tüketici Anketi” Türkiye’nin kripto para kullanımı konusunda ilk sırada yer aldığını gösteriyor. Her ne kadar Statistica’nın verilerinin doğruluğu sorgulanabilir olsa da Türkiye’nin yüzde 20’lik bir oranla ilk sırada yer alıyor olması son derece dikkat çekici, öyle ki Türk halkının yüksek oranda kripto paralar hakkında bilgi sahibi olduğunu ve bir şekilde kripto para deneyimlerinin bulunduğunu ortaya koyuyor.

Türkiye Kripto Para Kullanımı

Kripto Paralar ve Satın Alma Kararı İlişkisi

Peki ülkemizde kripto paralar ve satın alma kararı arasında nasıl bir ilişki var? Bunun tespitini yapabilmek adına çoktan seçmeli 9 soruluk bir anketimiz var. Anket kripto paraların web sitelerinde ödeme aracı olarak sunulması konusunda hazırlanmış olup, anketi doldurma süresi ortalama sadece 1 dakikadır. Ankete katılıp doğru bilgiler paylaşmanız bizim için çok önemli.

Ankete buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

Not: Anketi doldurmak için Google hesabınızla giriş yapmanız gerekmektedir. Mail datası tarafımızdan toplanmamaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x