Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Kripto Paralar Yanlış Sıralanıyor: İşte Bitcoin’in (BTC) 2. Olduğu Yeni Liste

Kripto Paralar Yanlış Sıralanıyor: İşte Bitcoin’in (BTC) 2. Olduğu Yeni Liste

ABONE OL:google-news
StormGain

Tanınmış bir analist, kripto para sıralamasının yanlışlığı hakkında ikna edici argümanlar sundu. Analiste göre piyasa değerlerini dikkate almak yerine, node (düğüm) sayılarına odaklanmak gerekiyor.

Coinmarketcap Sıralaması “Saçmalık”

Vialis’in eski bir elektrik tasarımcısı olan Aat de Kwaasteniet, Medium’daki paylaşımından ​​CoinMarketCap’in kripto para sıralamasının sorgulamaya açık olduğunu ileri sürdü ve bir kripto para biriminin toplam değerinin bu varlıkları sıralarken göz önünde bulundurulması gereken tek faktör olmaması gerektiğini belirtti.

CoinMarketCap’in endeksine göre, dijital varlığın dolaşımdaki miktarıyla birlikte fiyatı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi konumlandırılıyor. Kwaasteniet, endüstrinin “yüksek piyasa değerine” büyük önem verdiğini iddia ediyor, ancak bu değerin “çok hayali” olduğunu belirtiyor. Kwaasteniet bu durumu şöyle açıkladı:

Diyelim ki John kripto para birimini başlatıyor ve ismine JohnDoeCoin diyor. John, Blockchain‘i başlangıçta 100 milyon JohnDoe’u (önceden mayınlı token’ler) olacak şekilde kurar. Ardından arkadaşı William’a gider ve ona bir JohnDoe satın almak isteyip istemediğini sorar. Sonra William’a 10 Euro’ya bir JohnDoe token’ı satar. Piyasa değeri tanımına göre, JohnDoeCoin’in şu an 1 milyar Euro’luk bir piyasa değeri bulunuyor ve CoinMarketCap’ta 10. sıraya kadar çıkabiliyor.

Analist, bu şekilde yapılan sıralamanın “saçma” olduğuna inanıyor. Bunun yerine, “ağda etkin olan ve işlemlerin doğrulanması/onaylanmasına katılan node sayısı/eşler temelinde kriptografik olarak sıralamayı öneriyor.

Node Sayısına Göre Bitcoin İkinci

Kwaasteniet, bazı token’ler için mevcut tek bilginin kendi Blockchain verileri tarafından sağlandığını vurguladı. Ancak çoğu durumda ağdaki tüm node’ler dikkate alınmaz.

Örneğin, 24 Kasım’da, ağlarına bağlı olan node/eş sayısına göre ilk 10 kripto para birimi şu şekilde: Horizen (ZEN), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Zcoin (XZC), PAC Global (PAC), Polis (POLIS), Dash (DASH), Zilliqa (ZIL), DigitalNote (XDN) ve Gulden (NLG).

Aktif Node’lere Göre Kripto Para Sıralaması

Bu listenin 24 Kasım’da kaç tane node’nin bağlandığı ile ilgili bir anlık görüntü olduğunu belirtmekte fayda var. Ve bu değerler herhangi bir zamanda değişebilir. Kwaasteniet, bu kıstasın kripto sıralamaları için “daha ​​adil” olduğuna ve Bitcoin geliştiricisi Satoshi Nakamoto’nun amaçlarına daha çok hizmet ettiğine inanıyor:

Satoshi Nakamoto’nun önerdiği gibi madencilik yoluyla dolaşım takviyesi elde eden ve genişleten kripto para birimleri arasında bir karşılaştırma yapmak daha doğru olur.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar