Yükleniyor...

Kripto Paralar Yükseliyor, Altcoin Rallisi Başladı mı?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tarafındaki güçleniş, altcoin rallisinin meşalesini yakabilecek bir potansiyel barındırıyor.

Kripto Paralar Yukseliyor Altcoin Rallisi Basladi mi

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tarafındaki güçleniş, altcoin rallisinin meşalesini yakabilecek bir potansiyel barındırıyor.

Kripto para piyasası son zamanlarda oldukça pozitif bir hareketlilik sergiliyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum, boğaları arkasına alarak direnç noktalarını kırmayı başardı. Lider kripto para birimlerinin hamleleri, altcoin tarafında da güçlü yükselişlere imza attı. Bir yılı aşkın süredir devam eden ayı piyasası, son zamanlardaki yükselişler ile bitmiş olabilir mi? Ya da bu yükseliş boğa tuzağı olarak mı öne çıkıyor?

Kripto Paralar Neden Yükseliyor?

Son günlerde kripto paralar, ayıların kış uykusuna yatması nedeniyle canlanmaya başladı. Özellikle majör olarak tabir edilen projeler, direnç noktalarını güçlü bir şekilde kırmayı başardı. Bitcoin ve Ethereum, güncel yükselişin başlıca mimarları oldular.

Ancak ayı piyasasına alışan kripto yatırımcıları, mevcut yükselişin ne ifade ettiği konusunda henüz emin olamadılar. Bu yükselişin arkasında, sakinleşen piyasa koşulları ve ABD enflasyon haftası yer alıyor. ABD’nin olumlu veriler açıklayacağını önceden fiyatlayan piyasa, haber ve beklenti stratejisini uyguluyor olabilir. Bu durum, haberin alınması ve beklentinin satılması şeklinde gerçekleşiyor.

kripto paralar yukseliyor

Ancak 1 Ocak‘tan itibaren yükseliş sergileyen kripto paralar, genel görünümde boğa sinyalleri vermeye başladı. ABD verileri, kötü senaryoların etkisini yitirmesi ve BTC hamlesi öne çıkan etmenler oldu. Diğer taraftan bakıldığında, birçok kurumsalın iflas ve para kaybı da dip bölge sinyali veriyor olabilir.

Ancak diğer taraftan bu yükseliş, klasik tabir ile boğa tuzağı olarak da yansıyabilir. Bu durumda cansız ve hacimsiz olan kripto para piyasası, hızlı yükseliş ile yatırımcıları ikna etmeye çalışır. Yükselişlere aldanan yatırımcılar, anlık düşüşler karşısında içerde kalır. Ayı piyasasının yoğun geçtiği son bir yılda, birçok defa boğa tuzağı gözlemlendi.

Her iki türlü de bakıldığında, bu yıl kripto paraların bir nebze de olsa canlanabileceği ihtimali masada yer alıyor. Akıllara takılan bir diğer soru da “Altcoin rallisi başladı mı?” oldu. Altcoin’ler, lider BTC‘den bağımsız olarak yüzde 20’nin üzerinde bir yükseliş yaşadılar.

Altcoin Ralli Sinyalleri, İşte Yükselen Altcoin’ler

Altcoin tarafında beklenilen ralli ihtimali, son zamanlarda oldukça şiddetlendi. Yeşillenen ve direnç noktalarını kıran kripto paralar, boğaları iştahlandırmaya başladı. Olası bir altcoin rallisi masada yer alırken, sizler için bu ihtimali kuvvetlendiren yükselişleri derledik.

1- Altcoin’lerin Önderi Ethereum (ETH) Yükseliyor

Popüler kripto para birimi Ethereum (ETH), 1.300 dolar seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlayarak birçok altcoin’e can suyu verdi. Çoğu majör kripto para birimide, ETH paritesiyle de işlem yapılabiliyor. Bu durum, olası bir Ethereum yükselişinde pariteye sahip olan kripto paraları da yükseltiyor. BTC ve ETH’nin dirençleri kırması, tüm altcoin’ler açısından olumlu bir hava yarattı.

Günü yüzde 3.8 ve haftayı yüzde 10’a yakın bir yükselişle geçiren ETH, olası bir altcoin rallisinin öncüsü olabilecek potansiyel barındırıyor. Ethereum tarafında gerçekleşmesi beklenilen önemli güncellemeler, yükselişin daha da güçlenmesini sağlayabilir.

Popüler kripto para birimi ETH, 1.300 dolardaki direnç noktasını şiddetli bir şekilde kırmayı başardı. Bu kırılım, fiyatı günün zirvesi olan 1.312 dolara taşıdı. “Ethereum yükselişi devam edecek mi?” sorusuna bakıldığında, popüler kripto para biriminin önündeki direnç noktaları büyük önem taşıyor.

Ethereum (ETH) grafik analizi

Psikolojik direnç seviyeleri olarak tabir edilen, 1.350 dolar, 1.400 dolar ve 1.500 dolar göze çarpıyor. Bu seviyeler, ayıların son hamlelerini yapacakları noktalar olabilir. Ancak ETH, 1.460 dolarlık direnç noktasını kırması halinde yükselişini şiddetlendirebilir. Bu direnç noktaları, güncel piyasa koşullarının da etkisiyle yumuşamaya başladı. Ethereum yılı olarak görülen bu yılda, 1.500 dolarlık bir fiyat seviyesi potansiyel taşıyor.

Diğer taraftan ETH, destek seviyelerinin güçlenmeye başlamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Boğalar, alt fiyat noktalarına barikat örmeye başladı. Olası bir piyasa değişimi veya satış baskısı halinde, ETH için en yakın destek seviyesi 1.300 dolar olacak. Bu destek seviyesinin kırılması, ETH fiyatını 1.260 dolara kadar düşürebilir. Sağlam bir destek noktası olan 1.260 dolarlık seviye de kırılırsa, ETH için güçlü bir düşüş yaşanabilir. Trend değişiminde en tutucu destek noktası 1.167 dolar olarak göze çarpıyor.

2- Gala Coin Yükselişte, Altcoin Rallisinin Zirvesi mi?

Blockchain tabanlı oyunlara yönelen Gala (GALA), ekosistem ve proje gelişmelerine yönelik hamleleriyle son günlerin en popüler kripto projesi haline geldi. Gala, 20 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan mobil oyun stüdyosu almasıyla güçlü bir hamle yaptı. Ayrıca popüler proje, 15 farklı mobil oyun için de entegrasyon sağlayacağının sinyalini verdi.

Hareketli bir yeni yıl geçiren popüler proje, platform gelirlerinin tamamını yakma konusunda oylama gerçekleştirdi. Bu oylamada evet oyu ağırlıklı olurken, piyasa beklentisi GALA için yükselişi beraberinde getirdi. Gala, Discord üzerinden yayımladığı aktivite kayıtlarıyla kripto yatırımcılarını iştahlandırdı. Proje, oyun portföyünü 53’e çıkartarak dikkat çekti. Platform ücretlerinin tamamının yakılma ihtimali ve gelişen ekosistem, GALA için boğa koşusunu başlattı.

Gala (GALA) grafik analizi

6 Ocak’ta güçlü bir yükseliş yaşayan GALA, bu trendini halen daha devam ettiriyor. 6 Ocak’ta 0.01806 seviyelerinde açılış gerçekleştiren kripto para birimi, günü 0.038 dolar seviyelerinde geçiriyor. Üç günde yüzde 126’lık bir yükseliş gerçekleştiren GALA, son günlerde yaşadığı düzeltmeyle bu oranı yüzde 110’a düşürdü.

Haberlerin ve ekosistem gelişmelerinin yarattığı bu yükseliş, direnç noktalarının peş peşe kırılmasına yol açtı. Ancak popüler kripto para birimi henüz tam anlamıyla bir düzeltme gerçekleştirmedi.

“Yükseliş devam edecek mi?” sorusuna bakıldığında, GALA için 0.04068 dolarlık seviyenin güçlü bir direnç noktası olduğu gözlemleniyor. GALA, bu direnç noktasını kırmayı başarırsa 0.049 dolar seviyesine doğru hızlı bir yükseliş yaşayabilir. Ancak bu seviye 0.050 dolar direncine yakın olduğu için kırılması oldukça zor görünüyor. Düzeltme yapmadan devam eden GALA, 0.050 dolar seviyesini kırması halinde ralliyi tamamlayabilir.

Diğer taraftan GALA, düzeltme yapma ihtiyacı duyabilir. Bu noktada, 0.03438 dolarlık destek seviyesi büyük önem teşkil ediyor. Bu destek noktasının kırılması halinde, GALA trend değişimine geçebilir. Bu durumda, 0.03291 dolar desteği trendi korumak açısından ön plana çıkıyor. Olası bir ayı baskısı ve satış yönlü hareket, destek noktalarının kırılmasına yol açabilir. Bu durum, GALA açısından 0.025 dolar seviyesini masaya koyuyor.

3- Cardano (ADA) Bir Haftada Yüzde 30 Yükseldi!

Popüler kripto para projesi Cardano (ADA), bir haftada yaklaşık yüzde 30’luk bir yükselişle dikkatleri üzerine çekti. ADA, önünde bekleyen üç büyük gelişmeyle kripto para yatırımcılarının radarına girmeyi başardı.

Cardano ekosisteminin gelişimi ve büyümesi, göze çarpan bir etmen oldu. Stablecoin projeleri, Hydra güncellemesi ve Oracle entegrasyonları ön plana çıktı. Bu gelişmeler, ADA fiyatının yükselişine de çanak tuttu. Diğer taraftan genel kripto para yükselişi, ADA açısından ufak çaplı bir ralliye dönüştü.

Cardano (ADA) grafik analizi

Popüler kripto para birimi, gün içerisinde 0.3460 dolarlık seviyeye kadar bir iğne atmayı başardı. Ancak hızlıca gelen satış baskısı, fiyatın yüzde 10’a yakın geriye çekilmesine yol açtı. 4 Ocak’tan beri boğa koşusu yapan ADA, direnç noktalarını kolay bir şekilde geçmeye başladı.

“Cardano yükselmeye devam edecek mi?” sorusuna bakıldığında, ADA fiyatının önemli bir düzeltme yaşadığı ön plana çıkıyor. 0.3460 dolardan dönen kripto para birimi, bu noktayı direnç bölgesi haline getirdi. Popüler kripto para birimi, yükselişini sürdürmek için 0.3450 dolar direncini kırmak ve üzerinde kalıcılık sağlamak zorunda kalabilir. Bu noktanın kırılması halinde, ADA için sıradaki direnç noktası 0.3725 olarak göze çarpıyor. Boğa desteğini alan proje, bu direnç noktasını da aşması halinde 0.4 civarına bir iğne atmayı başarabilir.

Diğer taraftan ADA, boğaların çekilmesiyle düzeltmeyi şiddetlendirebilir. Bu noktada, ADA açısından 0.3122 dolar seviyesindeki orta destek noktası dikkat çekiyor. Bu destek noktası, düzeltme ile düşüş arasındaki karar noktasını şekillendirebilir. 0.3122 dolardaki desteğin kırılması halinde, ADA için güçlü bir düşüş yaşanabilir. Bu düşüşün etkisi, trend değişimi açısından 0.2977 dolar seviyesini ziyaret ettirebilir.

Popüler kripto para biriminin destek noktalarından güç alamaması halinde, 0.2668 dolar seviyesi göze çarpan bir kritik seviye oluyor.

4- Zilliqa (ZIL) Yükselişe Geçti, Neler Oluyor?

Bir zamanların gözde kripto para birimi Zilliqa (ZIL), tekrar yükselişe geçmeyi başardı. Ekosistemine odaklanan popüler kripto para birimi, aktifliğini de öne çıkararak güçlü yükseliş yaşadı.

ZIL, Ignite DAO‘nun ekosisteme olan katkıları, sosyal metriklerde öne çıkma ve birçok ekosistem çalışması ile yeşil mumlarla hareket ediyor. ZIL, son bir haftada yaklaşık yüzde 50 yükselerek boğaların beklentilerini artırdı.

Zilliqa (ZIL) grafik analizi

Zilliqa, akıllı sözleşmeler ve DAO gelişmelerine odaklanmış durumda. Yıla hızlı başlayan kripto para projesi, fiyat anlamında da yükseliş yaşayarak dikkatleri üzerine çekti.

“ZIL yükselmeye devam edecek mi?” sorusuna bakıldığında, fiyatın son 24 saat içerisinde yüzde 43’e yakın yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Bu yükseliş, altcoin açısından karamsar bir hava yaratıyor. Direnç noktalarını peş peşe kıran ZIL, 0.02657 dolar seviyesindeki direnç noktasına doğru hareket halinde. Bu direnç noktası, ZIL açısından oldukça zorlu bir görüntü sergiliyor.

ZIL, 0.02657 dolar seviyesindeki direnci kırması halinde şiddetli bir yükseliş yaşayabilir. Bu yükseliş, 0.02915 dolar seviyesindeki dirence kadar ilerleyebilir. Boğaların koşuyu sürdürmesi halinde, en güçlü direnç noktası olan 0.03286 dolar seviyesi dikkat çekiyor. Bu noktanın kısa sürede kırılma ihtimali oldukça zor görünüyor.

Diğer taraftan ZIL, olası bir düzeltmeye girme ihtimalini de beraberinde getiriyor. Popüler kripto para birimi, düzeltmeyi şiddetlendirirse 0.02334 dolarlık destek noktasına bir ziyaret gerçekleştirebilir. Bu destek noktasının kırılması halinde, ZIL için sıradaki destek noktası 0.02181 dolar seviyesi olabilir.

Düzeltmenin ayı trendine ve satış baskısına dönüşmesi halinde, ZIL için öne çıkan destek noktaları 0.01906 ve 0.01740 dolar seviyeleri olacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x