Yükleniyor...

Kripto Paralara Kurumsal İlgi Gün Geçtikçe Artıyor! Fiyatlara Yansır mı?

Dijital varlık yönetimi firması Galaxy Digital, dijital varlık sektörüne kurumsal ilginin yaklaşmakta olduğunu söylüyor.

btc foto

Dijital varlık yönetimi firması Galaxy Digital, dijital varlık sektörüne kurumsal ilginin yaklaşmakta olduğunu söylüyor.

Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz, Cuma günü yayınlanan üçüncü çeyrek raporunda, New York merkezli firmanın projelerini yoğun bir yıl olacak şekilde hazırladığını söyledi. Novogratz, şu ifadeleri kullandı:

“2020’nin ikinci yarısında, kritik kıdemli işe alımlar yapmak, sermaye tabanımızı genişletmek ve Galaxy Digital’i dijital varlıklar ve blok zincirinin önünde net, gelen kurumsal benimseme dalgası için konumlandırmak amacıyla stratejik eylemleri tamamlamak dahil olmak üzere birkaç önemli adım attık.”

Rapora göre, Galaxy Digital’in ticaret şubesi, üç aylık dönemde 1,4 milyar dolarlık ticaret hacmine ev sahipliği yapan, bugüne kadarki en iyi çeyreğini yaşadı ve yıldan yıla %75’lik bir artışı temsil etti. 30 Eylül itibariyle Galaxy Digital’in yönetimi altındaki varlıklar yaklaşık olarak 407.4 milyon dolara ulaştı. Bunların içerisine 82.4 milyon dolarlık pasif BTC, endeks fonları ve 325 milyon dolarlık Galaxy Bitcoin Fonu ve Galaxy Benchmark Crypto Index Fund LP gibi endeks fonu ürünleri dahil.

Kurumsal İlgi Fiyatlara Etki Eder mi?

Hatırlarsanız Bloomberg analisti Mike McGlone, bitcoin fiyatının 2025 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. McGlone’a göre çoğu talep ve benimseme, Bitcoin’in yükseliş yolunda kalma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Birçok analist de kurumsal benimsemenin BTC fiyatında ciddi artışlara yol açabileceğini dile getiriyor.

Fakat bunun yükselişte asıl rol oynayacağını düşünmeyenler de var. Kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Adam Back, Wall Street’in çok beklenen kurumsal desteği olmasa bile önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin’in 300.000 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Back, şu ifadeleri kullanıyor:

“Bitcoin için 300.000 dolara ulaşmasında ek kurumsal ilgi gerekmeyebilir. Mevcut ortam daha fazla kişinin riskten korunma ve dünyada çok para basıldığında değeri elde tutmayı düşünmesine neden oluyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x