Yükleniyor...

Kripto Paralara Silvergate Darbesi!

Popüler kripto bankası Silvergate, finansal sonuçlarını erteleme talebinde bulununca kripto piyasası ciddi anlamda sarsıldı.

silvergate

Popüler kripto bankası Silvergate, finansal sonuçlarını erteleme talebinde bulununca kripto piyasası ciddi anlamda sarsıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Silvergate, SEC‘ bildirmiş olduğu rapor doğrultusunda denetim raporlarından kaynaklanan sorunları belirtti. Denetim raporları konusunda yaşanan sıkıntılardan dolayı Silvergate, SEC‘e finansal sonuçlarını ertelemek yönünde talepte bulundu. Silvergate, bazı prosüdürlerin tamamlanması adına istediği ek süre, kripto piyasasında yankı uyandırdı. Olay zincirinin devam etmesi kripto piyasasını ciddi anlamda sarsmış durumda.

Coinbase, Silvergate Ödemelerini Artık Kabul Etmeyecek

Silvergate‘in finans sonuçları için ek süre istemesi üzerine olay örgüsüne yeni konular giderek eklendi. Özellikle de Coinbase‘in konuya dahil olup, Silvergate ile ilgili ödemelerin kabul edilmeyeceğini bildirmesi, yatırımcıları endişeye sürükledi. İşlem hacmi ve isim bakımından öne çıkan kripto borsası Coinbase, sosyal medya üzerinden yaptığı bu paylaşım ile yatırımcılarına Silvergate konusunda seslenmiş oldu.

Özellikle de Coinbase tarafından gelen bu paylaşım üzerine, kripto para piyasası ciddi anlamda sarsılmış durumda. Bitcoin (BTC) tarafına bakıldığında ise, fiyatın anlık olarak 22.000 dolara kadar düştüğü gözlemlendi. Teknik ve temel analiz bakımından zayıflamış olan BTC, kripto yatırımcısında panik havası yaratmış durumda.

Silvergate Hisslerinde Büyük Düşüş!

Silvergate’in SEC’den finans sonuçları için ek süre istemesi, kripto sektöründe büyük yankı uyandırdı. Özellikle de kripto paralarda yaşanan düşüş, kripto yatırımcılarını endişeye sürükledi. Yaşanan olay zinciriyle büyük tepkilere maruz kalan Silvergate hisselerinde büyük oranda düşüş gözlemlendi.

2021 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Silvergate hissesi, o zamandan güncel duruma yaklaşık olarak yüzde 97 oranında düşüş kaydetti. 5.72 dolar seviyesine gelen Silvergate hissesi, rekor düşüş ile günü kapatmış oldu.

Digital Asset Capital Management Alternatif Olmak İstiyor

Digital Asset Capital Management‘ın kurucu ortağı Richard Galvin, olay zinciri üzerine fikirlerini belirterek “Kripto işlemleri sunan bazı bankalara var evet, fakat bu bankalar Silvergate kadar kriptoya odaklı değiller.” dedi. İsviçre bankalarıyla görüşmelerin sürdüğünü belirten Galvin, aynı zamanda da “bankacılık ortağı bulmanın zor ve zaman alacağını” ifadelerine ekledi. Öneri olarak sunulan banka isimlerini gizleyen Galvin, konu hakkında çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Silvergate İflas mı Edecek?

Bloomberg tarafından yapılan bir habere göre, kripto banka kuruluşu Silvergate, olumsuz koşulların ve düşen hisselerin ardından iflas etmek üzere. Bloomberg’in bu iddiası, piyasalar üzerindeki olumsuz havadan yola çıkıyor.

Bankacılık kuruluşunda böyle bir durumların ortaya çıkması, yaklaşık 400 milyon dolarlık bir fonun da boşta kalmasına yol açtı. Bu haberlerin ardından fonlar, yeni bir kripto bankası aramaya başladı.

Haberlerin bomba etkisi yaratmasıyla, stablecoin’lere yönelimlerde de ciddi bir artış gözlemlendi. Yüz milyonlarca varlık, stablecoin’ler üzerinde tutulmaya başlandı.

Matrixport araştırma başkanı Markus Thielen, “kripto şirketlerinin parayı hareket ettirmek için kripto raylarını kullandığının bir işareti olarak stablecoin aktivitesinde bir artış gördük.” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x