Yükleniyor...

Kripto Paralarda İlginç Hırsızlık Girişimi: Ellerinde Patladı

Kanada'da Bitcoin ATM'sini çalma girişimi korkunç bir şekilde başarısız oldu.

bitcoin atm hirsizlik

Kanada’da Bitcoin ATM’sini çalma girişimi korkunç bir şekilde başarısız oldu. Kanada polisi, bir Bitcoin ATM’sini çalmak için başarısız bir çaba sunan girişimi araştırıyor.

Vernon Morning Star’ın bildirdiğine göre, 7 Ekim Çarşamba günü, Kanada’nın Kelowna kentinde kimliği belirsiz iki şüpheli, yerel bir işletmenin binasına bir kamyonet sürerek bir Bitcoin ATM’si çalmaya çalıştı. Suçlular, gece olay yerinden kaybolmadan önce başarısızlıkla içeri girmeye çalıştı.

Kelowna RCMP’ye göre, mülkün dış cephesi olay nedeniyle büyük ve pahalı patlayacak bir hasara uğradı. Ancak, yerel polis departmanının bir sözcüsü, söz konusu Bitcoin nakit makinesi de dahil olmak üzere gerçekte hiçbir şeyin alınmadığını belirtti. Yerinde personel tarafından yapılan bir ön değerlendirme, binlerce dolarlık hasara rağmen, şüphelilerin Bitcoin ATM’sini almada başarısız olması nedeniyle işletmenin içinden hiçbir şey alınmadığını gösteriyor.

Bitcoin Suçlular İçin Popüler Bir Hedef

Suçlular için bir mıknatıs olan Bitcoin ATM’leri popüler bir hedef. Ocak ayında, iki hırsız Philadelphia’daki bir mağazaya girdi ve bir Bitcoin makinesinden bir para kutusunu çıkarmak için levye kullandı. İronik olarak, iki haydut, onlara çok daha büyük bir ganimet getirecek geleneksel bir ATM’yi görmezden geldi. 2018 Bloomberg raporuna göre ATM’lerin tamamen anonim olduğu göz önüne alındığında, para aklamak için de aktif olarak kullanılıyorlar. Bununla birlikte, Bitcoin ATM sayısı geçen ay 10.000 makineyi aşarak büyümeye devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x