Yükleniyor...

Kripto Paraların Geliştirilme Çabası Değeri ile Doğru Orantılı Değil

Onlarca kripto para biriminin gelişimini takip eden CoinCodeCap.

Kripto Para Geliştirme

Onlarca kripto para biriminin gelişimini takip eden CoinCodeCap.com, kripto paraların gelişimiyle ilgili oldukça önemli bir detayı ortaya koyuyor. Günlük işlem hacmi bakımından en aktif kripto para olan Bitcoin, geliştirme açısından 52. sırada yer alıyor. Bitcoin şu anda dünyanın en büyük piyasa değerine ve tartışmasız dünyadaki birçok ulusal para biriminden daha fazla likiditeye sahip. CoinMarketCap’te toplam piyasa değeri bakımından sıralanarak listelenen kripto paraların bir çoğunun da geliştirilme aktivitesi toplam piyasa değeri ile doğru orantılı değil.

GÜÇLÜ GELİŞTİRME ÇABALARI TOPLAM PİYASA DEĞERİ İLE İLGİLİ DEĞİL

CoinCodeCap.com’un verilerine göre en aktif geliştirme ekibine sahip kripto paralar sırasıyla Cardano (ADA), Augur (REP), 0x (ZRX), Ethereum (ETH), Lisk (LSK), Status (SNT), TRON (TRX), Komodo (KMD), Skycoin (SKY) ve Waves (WAVES). Cardano, geliştirilme açısından ilk sırada yer alsa da toplam piyasa değeri bakımından 11. sırada yer alıyor. Bu haberi hazırladığımız sırada Cardano 0,04 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saatlik işlem hacmi 17 milyon dolar seviyesindeydi.

Geliştirme faaliyeti listesinde Cardano’nun altında ve 7. sırada yer alan Tron, şu anda CoinMarketCap’te yer alan en değerli ilk 10 kripto para biriminden biri. 24 saatlik işlem hacmi 68 milyon dolar ve Cardano’ya kıyasla yaklaşık yüzde 25 daha yüksek toplam piyasa değerine sahip. Listede 4. sırada yer alan Ethereum, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca önemli bir yükselişin ardından toplam piyasa değeri bakımından CoinMarketCap’te ikinci sırada yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner