Kripto Paraların Türkiye'deki Hukuki Durumu için Uzmanından Açıklama! • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Paraların Türkiye’deki Hukuki Durumu için Uzmanından Açıklama!

Kripto paraların Türkiye'deki durumu ne?

Kripto Para Türkiye Gökhan Ahi

Kripto paraların Türkiye’deki durumu ne? Yasal mı? Yasal engellemeler var mı? Kripto paraların Türkiye’deki yasal durumu için açıklama yapan Avukat Gökhan Ahi, ülkemizde kripto paraların gri bir alanda olduğunu ve düzenleme yapılmasının faydalı olabileceğini söyledi.

Bloomberg HT yayınına katılan Avukat Gökhan Ahi, Türkiye’de kripto paraların durumu hakkında konuştu. Ahi, kripto paraların Türkiye’de gri bir alanda olduğunu söyledi. Kripto paraların ne hukuken düzenlendiği ne de hukuken yasaklandığını belirtti. Kripto paraların gri bir alanda kalmasının bir özgürlük alanı yarattığına değinen Ahi, hukuken düzenlenme olması durumunda lisans işlemlerinin devreye gireceğine değindi. Gökhan Ahi, herhangi bir yasal düzenleme yapılması durumunda borsalar ve diğer yatırım araçları için SPK’dan veya BDDK’dan bir takım lisanslar alınması gerekeceğini söylüyor. Böylece vatandaşın aldatılmasının, mağdur edilmesinin önüne geçilebileceğine vurgu yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gökhan Ahi, kripto paralar için pozitif bir bakış açısıyla yasal düzenleme yapılmasının faydalı olacağını belirterek, ne kadar düzenleme yapılırsa yapılsın düzenleme dışı kalan alanlar olabileceğini söylüyor.

Kripto para işinin bir güven meselesi olduğuna değinen Ahi, “İnternette sınır yok. Bu sınırların olmadığı bir dünyada kripto paralar çıkacak, gelecek, değişecek, dönüşecek, bazı devletler bunu kabul edecek, bazı bankalar ATM’lerine koyacak, paraya dönüşecek… Yani bütün bunların hepsi şu anda güvene dayalı olarak yürüyor. Tabi içinde çürük elmalar da var, olacak. Bir şekilde iyi olan üste çıkacak, kötü olan kaybolup gidecek.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x