Kripto Paraların Yasallaştırılması Konusunda Malezya Hükümeti Hala Kararsız • Coinkolik
Yükleniyor...

Kripto Paraların Yasallaştırılması Konusunda Malezya Hükümeti Hala Kararsız

Malezya hükümet yetkilileri, kripto paraların yasallaştırıp yasallaştırmayacakları konusunda hala kararsız.

Malezya Kripto Paralar

Malezya hükümet yetkilileri, kripto paraların yasallaştırıp yasallaştırmayacakları konusunda hala kararsız. Mesele halen göz önünde bulunduruluyor ve bu da Malezya’da kripto para endüstrisinin büyümesine yardım etmek için anı bekleyenleri karamsarlığa sürüklüyor. Tayland, Singapur ve Hong Kong gibi komşu Güney Doğu Asya ülkeleri kripto paraları daha çok benimseme konusunda bir gözle görülür düzenlemeler yapsalar da Malezya alt kıtadaki öncü ülkelerin gerisinde kalmış durumda. youtube gündem

Malezya Kripto Paralar Konusunda Kararsızlığını Koruyor

Malezya şu anda kripto paralar konusunda net bir duruşa sahip olmayan birkaç Güney Doğu Asya ülkesinden biri. Ne zaman kripto paraların yasal olup olmadığı konusunda nihai bir kararın verileceğini kestirmek mümkün değil. Malezya Federal Toprakları Bakanı Khalid Abdul Samad, geçtiğimiz günlerde yerel medya kuruluşu Malay Mail’e kripto paralar konusunda kararsız olduklarını doğruladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Malezya hükümetinin kararsızlığı nedeniyle ülkenin finansal güçleri Güney Doğu Asya’daki diğer finansal güçlerin gerisinde kalmış durumda. Tayland, kripto para sektörü için bir düzenleyici çerçeve hazırlamak için yoğun bir zaman harcıyor ve son zamanlarda kripto paralarla ile ilgili işletmelere daha fazla lisans veren Thai SEC ile her geçen gün güçleniyor. Hong Kong ve Singapur ise kripto paralarla ilgili daha fazla düzenlemeler yapmaya devam ederken, Malezya nihai bir karar verme konusunda henüz bir adım atabilmiş değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x