Yükleniyor...

Kripto Piyasa Değeri 1 Trilyon Doların Altına Düştü

Kripto para piyasaları, Tesla'nın Bitcoin'leri elinden çıkarma haberleri sonrası dalgalanma yaşadı.

Kripto Piyasa Degeri 1 Trilyon Dolarin Altina Dustu

Kripto para piyasaları, Tesla’nın Bitcoin’leri elinden çıkarma haberleri sonrası dalgalanma yaşadı. Son düşüşlerden etkilenen kripto piyasa hacmi, 24 saat içinde yüzde 4’lük bir düşüş gösterdi.

kripto piyasalarda hareketlilik

Piyasadaki Düşüş Satış Baskısını Artırdı

Bilançosundaki Bitcoin’lerin yüzde 75’ini satan Tesla’nın kripto piyasasında ortaya çıkardığı olumsuz hava, satış baskısını da beraberinde getirdi.

24 saat içerisinde yüzde 8 değer kaybeden Bitcoin, 21 bin 100 dolara geriledi. Baskının artmasıyla yaşanan 41 milyon dolarlık çıkış, 26 Temmuz itibariyle kripto piyasa değerine yüzde 4’lük bir düşüş olarak yansıdı. CoinGecko verilerine göre düşüşün ardından piyasa 966 milyar dolar seviyesine geriledi.

Yaşanan bu piyasa düşüşü sonrası son 24 saatte 74 binin üzerinde yatırımcı tasfiye olurken, tasfiye miktarı 209 milyon doları aştı.

Tasfiye miktarının en çok yaşandığı borsa ise yüzde 37.32 ile Okex oldu. Okex’i yüzde 26,58 ile Binance takip etti.

Yaşanan tasfiyelerin yüzde 82’si long pozisyonlarda yaşandı. En fazla tasfiye edilen varlık ise lider takipçisi Ethereum (ETH) oldu. Son 24 saatte 87 milyon dolarlık Ethereum (ETH) tasfiye edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner