Yükleniyor...

Kripto Piyasalarda Mart Ayında Yaşanan Tarihi Çöküş Öncesinde Yaşananlar

Mart ayında kripto piyasalarda yaşanan çalkantılı hareketlerden sonra, ayın ne kadar hareketli geçtiğini veriler ile birlikte inceleyelim.

13Mart tarihi cokus

Mart ayında kripto piyasalarda yaşanan çalkantılı hareketlerden sonra, ayın ne kadar hareketli geçtiğini veriler ile birlikte inceleyelim. 13 Mart’ta tüm zamanların en yüksek hacmine ulaşan piyasada, Ocak ayından itibaren spot hacimler arttı ve kurumsal ilgi de düştü. Tüm bunlar ile beraber kripto piyasaların tarihine “Kara Perşembe” olarak geçen gün yaşandı.

13 Mart Piyasaların Çöküş Günü, En Yüksek Günlük Hacim Görüldü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

12-13 Mart tarihlerinde piyada yaşanan büyük piyasa çökmesi sırasında, 13 Mart tarihinde günlük hacmin 75.9 milyar dolara kadar çıktığı görülüyor. Bu rakamın çoğu üst seviye borsalardan geldi.

borsa-hacim-patlamasi

2020 1.Çeyrekte Spot Hacimler Yükseldi

Aralık 2019’dan bu yana üst düzey borsalardan gelen hacimler aylık bazda artmaya devam etti, Mart ayında en üst seviyeye ulaşan bu durum borsaların hacminin Şubat ayına göre %35’den fazla artmasına sebep oldu.

borsaların-hacim-artisi

Türev Birimleri Zamanın En Yüksek Seviyesi Yükseldi

Türev satış hacmi, Şubat ayından itibaren %5 artış göstererek, Mart ayında 600 milyar dolar seviyesine kadar yükseldi. En büyük türev oyuncuları ise OKEx, BitMEX, Huobi ve Binance. Bu 4 büyük borsa 514 milyar doları temsil ediyor. Bu da türev piyasasının %86’sına tekabül ediyor.

türev-piyasasinda-yasanan-artislar

13 Mart öncesinde özellikle Ocak ayının sonlarına doğru başlayan bu hareketlilik aslında bir felaketin geleceğine dair işaretler içeriyordu. Bazı kripto varlık analistleri bu durumun farkına varırken, çoğunluk ise kripto piyasalarda beklenen potansiyel yükselişin başladığını belirtiyordu. Ancak ne yazık ki öyle olmadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x