Yükleniyor...

Kripto Piyasasında Son Durum Ne? 31 Ağustos 2022

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre 1 trilyon psikolojik desteğinin altında 965 milyar dolara geldi.

Kripto Piyasasinda Son Durum Ne 31 Agustos 2022

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre 1 trilyon psikolojik desteğinin altında 965 milyar dolara geldi. Kripto para piyasasındaki son duruma bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Avalanche‘taki (AVAX) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin hangi seviyede? Bitcoin‘de son durum ne? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Avax‘ta son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 2,24’lük yükselişle başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin 20 bin dolar desteğini kaybettikten sonra hızlı bir şekilde bu bölgeye yeniden geldi. Bitcoin şu anda kritik fiyat bölgesindeki seyrine kararsız devam ediyor. Bitcoin’in yaşanan düşüşünde Fed başkanı Jerome Powell‘ın açıklamaları etkili olmuştu. Powell’ın faiz artırımlarına devam edeceklerini açıklaması kripto piyasasında düşüşlere sebep oldu ancak boğalar buna tepki veriyor.

btc 4 saatlik 13
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için 20 bin dolar seviyesi oldukça kritik ve Bitcoin burada tutunursa piyasa biraz olsun nefes alacaktır. Eğer buradan bir düşüş göreceksek düşüş bölgesi 17 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 23 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 20 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, güne yüzde 3,99’luk yükselişle başladığını görüyoruz. Ethereum da aynı Bitcoin gibi kararsız seyrettiği fiyat bandında günü yükselişle karşıladı. Ethereum ise 1500 dolar desteğini kaybetmişti ancak buradan hızlı bir tepki aldı. Bugün ise Ethereum’un 1500 dolar desteğini geri kazandığını görüyoruz. Ethereum şu an 1500 dolar desteğini kırdı ve burada tutunmaya çalışıyor.

eth 4 saatlik 13
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1700 dolar seviyesi diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1400 dolar bandı diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Avalanche (AVAX) Son Durum

Kripto piyasasının en popüler 16. coini olan AVAX, haftaya hareketli başlamıştı. AVAX, güne yüzde 1,39 yükselerek başladı. Crypto Leaks’ten gelen iddialar AVAX cephesinde hareketliliğe sebep olmuştu. AVAX, kripto para piyasasındaki düşüşten etkilendi ve 19 dolar bandındaki minör desteğini kaybetmişti. Şu anda ise AVAX, 20 dolar bandında hareketine devam ediyor.

avax 4 saatlik 4
Avalanche’nin 4 saatlik grafiği

AVAX’taki bir sonraki hedef 25 dolar bölgesi denebilir. Önümüzdeki günlerde gelecek haberler ve çıkan iddialara karşı açıklamalar AVAX cephesinde fiyat hareketlerinin yönünü belirleyebilir. AVAX, yazı yazıldığı an itibariyle 20 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner