Yükleniyor...

Kripto Piyasasında Son Durum Ne? 5 Eylül 2022

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 1,03 düşerek 951 milyar dolara geriledi.

kripto

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 1,03 düşerek 951 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasındaki son duruma bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana‘daki (SOL) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin‘de son durum ne? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Solana‘daki son durum ne? Kripto para piyasasındaki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 1,29’luk düşüşle başladı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin 20 bin dolar desteğini kaybettikten sonra hızlı bir şekilde bu bölgeye yeniden gelmişti. Ancak 20 bin dolara tutunamayan Bitcoin, şu anda desteğin altında işlem görüyor. Bitcoin, kritik fiyat bölgesindeki kararsız seyrine devam ediyor.

btc 4 saatlik 2
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için 20 bin dolar seviyesi oldukça kritik. 20 bin dolara tekrardan tutunması önemli olacak. Eğer buradan bir düşüş göreceksek düşüş bölgesi 17 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 22-23 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 19 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, güne yüzde 1,12’lik düşüşle başladığını görüyoruz. Ethereum da aynı Bitcoin gibi kararsız seyrettiği fiyat bandında haftayı yükselişle karşıladı. Ethereum‘un Merge güncellemesine 10 gün kaldı ve ilerleyen günlerde ağda herhangi bir sorun olmadığı takdirde bu yaşanacak tarihi olayın fiyata olumlu yansımasını bekleyebiliriz. Ethereum, 1500 dolar desteğini kaybetmişti ancak buradan hızlı bir tepki almıştı. Bugün ise Ethereum’un 1500 dolar desteğinin üzerinde seyrettiğini görüyoruz.

eth 4 saatliik
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1700 dolar seviyesi diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1400 dolar bandı diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Solana (SOL) Son Durum

Piyasanın en popüler 9. coini olan Solana, güne yüzde 1,06 düşerek başladı. Solana bulunduğu alan itibariyle destek ve direnç arasında yoluna devam ediyor. Solana şu anda destek bölgesinde duruyor diyebiliriz. Solana‘nın fiyat bölgesine en yakın direnç 34 dolar bölgesiyken en yakın destek bölgesi ise 30 dolar bandı diyebiliriz.

sol 4 saatlik 1
Solana’nın 4 saatlik grafiği

Solana (SOL) yazı yazıldığı an itibariyle 31 dolardan işlem görüyor.

Solana’nın anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner