Yükleniyor...

Kripto Piyasasındaki Düşüş Ekran Kartı Fiyatlarına Yansıdı

Kripto para ve madencilik ana akım haline geldikçe ekran kartlarının (GPU) fiyatı düşüş gösteriyor.

Kripto Piyasasindaki Dusus Ekran Karti Fiyatlarina Yansidi

Kripto para ve madencilik ana akım haline geldikçe ekran kartlarının (GPU) fiyatı düşüş gösteriyor.

Kripto sektöründe boğa piyasası hakimken, GPU fiyatları da paralel şekilde yükselişteydi. Kripto madenciliği popüler hale geldiği için GPU fiyatlarının kaderi de kripto pazarına bağlı olmaya devam ediyor. Yüksek piyasada talep artınca GPU’ların fiyatları yükseliyordu ve beklendiği üzere ayı piyasasında durum tersine döndü.

Kripto Madenciliği Azaldıkça Ekran Kartı Fiyatları Düştü

madencilik

Dünya genelinde enerji kullanım politikaları, artan fiyatlar ve kripto piyasasındaki düşüş direkt olarak kripto madenciliğine yansıyor. Hali hazırda mevcut olan ayı piyasası dolaylı olarak ekran kartlarının fiyatını aşağıya çekiyor.

Ethereum’un Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Merge ile Proof of Stake blockchain sistemine geçiş yapması ve bu nedenle iş ispatı madenciliğinin sona ermesi, GPU fiyatlarını düşüren önemli etkenlerden birisi.

Endüstri analistlerinden Jon Peddie‘nin yayınladığı verilere göre, genel GPU sevkiyatları geçtiğimiz yılın son çeyreğine göre yüzde 15 azaldı. GPU fiyatlarındaki yaşanan bu hızlı düşüş, tamamen kripto madencilerinden gelen talebin azalmasıyla ortaya çıkıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner