Yükleniyor...

Kripto Şirketi Auros, 7.5 Milyon Dolarlık Krediyi Ödeyemedi

Kripto piyasa yapıcısı Auros, kripto borç verme platformu Maple Finance'dan aldığı 7.

Kripto Sirketi Auros 7.5 Milyon Dolarlik Krediyi Odeyemedi

Kripto piyasa yapıcısı Auros, kripto borç verme platformu Maple Finance‘dan aldığı 7.5 milyon dolarlık krediyi temerrüde düşürdü.

Kripto piyasasında sert geçen kara kış, birçok projenin ilerleyişini zorlaştırdı. Son zamanlarda, iflas ve likidite problemleri çok sık görülmeye başlandı. Özellikle FTX‘in iflası, beraberinde yüzlerce kripto şirketini de sancılı süreçlere dahil eti. Gelişen ve benimsenen kripto endüstrisinde, kripto projelerinin yansımaları dikkat çekiyor. Bunlardan birisi olan kripto piyasa yapıcısı Auros, geçtiğimiz gün iflas koruması başvurusunda bulunmuştu. Bu başvurunun hemen ardından şirket, Maple Finance’dan aldığı krediyi temerrüde düşürdü.

Auros, Maple Finance Platformundan Çektiği Krediyi Temerrüde Düşürdü

Kripto piyasa yapıcısı Auros, teminatsız borç verme platformundan çektiği 7.5 milyon dolarlık krediyi temerrüde düşürdü. Şirket, bu kredinin düzenli ödemesini gerçekleştiremedi.

Ayrıca Auros, Maple Finance‘ın farklı tabanlı kredilerinde 18 milyon dolarlık bir borcun gerekli ödemelerini gerçekleştiremedi. Piyasa yapıcı kuruluş, 10.8 milyon dolarlık bir borç aldıktan sonra geri ödemelerini kaçırmıştı.

Auros, Maple Finance‘dan kredi alıp temerrüde düşen ilk şirket değil. Ayrıca Orthogonal Trading de çektiği krediyi ödeyemedi. Kripto kuruluşları, kaçırdıkları bu kredi yükümlülüklerini FTX olaylarına bağlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x