Yükleniyor...

Kripto Şirketleri FTX Krizinden Uzaklaşıyor

Kripto şirketleri, FTXin çöküşe yaklaşmasının ardından likidite krizinin etkilerinden kaçıyor.

Kripto Sirketleri FTX Krizinden Uzaklasiyor

Kripto şirketleri, FTXin çöküşe yaklaşmasının ardından likidite krizinin etkilerinden kaçıyor.

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried Binance’in FTX.com’u satın almayı planladığına dair bomba haberi duyurdu. Bitpanda, Circle ve Tether gibi diğer birçok kripto şirketi, o zamandan beri kendilerini geniş kapsamlı olması muhtemel kriz etkilerinden uzaklaştırdı.

Kripto Şirketleri Krizden Uzaklaşmak için Adım Atıyor

Kripto ticareti ve kredi şirketi Genesis Trading ve cüzdan sağlayıcı Crypto.com, kendilerini FTX likidite krizinden uzaklaştıran en son şirketler arasında yer alıyor.

İki firma, kripto endüstrisini bugün erken saatlerde çılgına çeviren olaylara sınırlı maruz kaldıklarına dair müşterilere güvence vermek için Twitter’da paylaşım yaptı.

Kripto Para Borsası İflas

Genesis, resmi şirket hesabından FTX’in adını vermeden “Bugünün piyasa olaylarıyla ilgili olarak, borç verme defterimizi yönettik ve önemli bir net kredi riskimiz yok.” dedi.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek de Twitter üzerinden piyasaya seslenerek, “FTX erimesine doğrudan maruz kalmamız önemsiz. Kendi sermayemizde 10 milyon dolardan daha azı, müşterilerin ticaret işlemleri için orada yatırılıyor. Bu, iki yıl üst üste 1 milyar doları aşan küresel gelirlerimizle karşılaştırıldığında çok az.” açıklaması yaptı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x