Yükleniyor...

Kripto Ticaret Hacmi, Güney Kore Ulusal Borsasını Geçti

Güney Kore'de kripto para adına oldukça önemli bir gelişme yaşandı.

kripto1

Güney Kore’de kripto para adına oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Gelen haberlere göre ülkedeki kripto para ticaret hacmi, Güney Kore Ulusal Borsası’nı geçti.

Hankyung’un haberine göre, Güney Kore’deki kripto para borsalarında yapılan işlemler, ulusal borsadaki işlem oranlarının üzerine çıktı. Güney Kore’deki dört büyük kripto para borsası olan Upbit, Bithumb, Coinone ve Kobit’teki işlem miktarının toplamı 14.6 milyar doları buldu.

Kripto paraların 14.6 milyar dolarlık işlem miktarı, bin kadar küçük ve orta ölçekli girişimin yer aldığı KOSDAQ’ı ve hisse senedi endeksi olan KOSPI endeksini geride bıraktı. KOSDAQ’ın işlem miktarı 10 milyar dolarken, KOSPI’de ise 14.5 milyar dolardı.

Kripto para piyasasının bu denli yükselişe geçmesinin en önemli sebebi, Bitcoin’in (BTC) 60 bin dolarlık sınırı geride bırakması oldu. Özellikle COVID-19 sebebiyle merkez bankalarının kontrolsüz bir biçimde para basması da, kişilerin ve kurumların Bitcoin’e yönelmesini hızlandıran bir faktör oldu.

Güney Kore’de kripto paralara olan ilgi son derece artmış durumda. Güney Kore hükümetinin, blockchain teknolojileri konusunda çalışmalar yaptığı biliniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x