Yükleniyor...

Kripto Topluluğu İçerisindeki Olumsuz Hava, Bitcoin’in (BTC) Yükselişine mi İşaret Ediyor?

Twitter topluluğu içerisindeki olumsuz düşünceler her geçen gün artıyor.

bitcoin

Twitter topluluğu içerisindeki olumsuz düşünceler her geçen gün artıyor. Peki buna rağmen Bitcoin (BTC) değeri artış gösterebilir mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in birkaç gün içerisinde yaşadığı değer kaybıyla beraber son haftaların en düşük seviyelerinde dolaşmasıyla, topluluk içerisindeki olumsuz tutum devam ediyor.

Olumsuz Hava İyiye İşaret Olabilir mi?

Bitcoin, Haziran ayının sonlarında 37.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmaya çalışsa da reddedilerek düşüşünü sürdürdü. Varlık Temmuz ayına da nispeten olumlu bir şekilde de başlamış olsa 5.000 dolardan fazla değer kaybetti ve son üç haftanın en düşük seviyesine ulaştı.

Bu olumsuz düşünceler doğal olarak, yatırımcıların genel hislerini ve lider kripto paraya olan genel yaklaşımı etkiledi. Santiment’i verilerine göre Bitcoin’e yönelik olumsuz bir hava söz konusu. Hatta birçok kişi varlığın daha fazla düşeceğine inanıyor.

PIC1 1

Bununla birlikte Bitcoin’in değeri, yukarıdaki grafiğin de gösterdiği üzere genel hissiyatın tam tersi yönünde performans gösterme eğilimindedir. Örneğin Bitcoin’in ATH seviyesini gördüğü Ocak ayının başlarında topluluk esas olarak iyimserdi ancak daha sonra bu durum tersine döndü. Topluluğun olumsuz tavrının ardından Bitcoin, etkileyici bir ralliye çıktı ve 65.000 dolarlık değere ulaşmayı başardı.

Bu sebeple Santiment, mevcut olumsuz durumun “topluluğu hazırlıksız yakalamak için daha yüksek derecede bir fiyat artışı” anlamına geldiği sonucuna vardı.

Bitcoin yazı kaleme alındığı sırada Coinmarketcap verilerine göre 31,841 dolar üzerinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x