Yükleniyor...

Kripto Toplulukları Deprem İçin İmza Kampanyası Başlattı

Web3 Teknolojileri Derneği, Kahramanmaraş’ta yaşanan depreme kripto aracılığıyla destek toplamak için imza kampanyası başlattı.

kriptopara

Web3 Teknolojileri Derneği, Kahramanmaraş’ta yaşanan depreme kripto aracılığıyla destek toplamak için imza kampanyası başlattı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Web3 Teknolojileri Derneği, blok zincir topluluklarının insiyatifi ile dün Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından bir imza kampanyası başlattı. Başlatılan imza kampanyasında, ülkede yer alan 40’tan fazla blokzincir kuruluşu, yetkililerden bağışları kabul edebilecekleri resmi kripto cüzdanları kurmalarını talep eden bir dilekçe imzaladı. 

Kripto Toplulukları’nın Rolü Büyük 

Daha önce de birçok kripto topluluğu, Covid-19 pandemisinde salgınla mücadele eden Hindistan’a ve Rusya-Ukrayna savaşında ağır kayıplar veren Ukrayna’ya milyonlarca dolarlık bağışta bulunmuştu. Bu yardımlar kapsamında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Covid-19’dan etkilenen Hindistan’a 1 milyar dolar değerinde bağışta bulunmuştu. 

Genel olarak bu gibi insani krizlere hızlı yanıt veren kripto toplulukları, bu sefer de Türkiye’nin yaşadığı bu acı günde yardımlarını esirgemiyor. Ancak yerel makamlar, henüz düzenleyici netliğe kavuşmamış olan dijital varlıklara sıcak bakmadığından dolayı bu yardımlar şu an için biraz aksıyor. Web3 Teknoloji Derneği’de bu aksamaların önüne geçmek ve uluslararası kripto topluluğunun yardımlarını sürdürebilmesi adına, AFAD ve Kızılay gibi resmi devlet kurumlarının kripto varlık cüzdanları oluşturması için çağrıda bulunuyor. Derneğin başlattığı bu imza kampanyasına 2 saat içerisinde 52 kripto topluluğundan destek gelmiş durumda. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x