Yükleniyor...

Kripto Türev Hacmi, Mart Ayında da Arttı

Kripto para borsası yükselişine devam ederken üst üste üçüncü ayda da türev işlemlerde artış görüldü.

yükseliş

Kripto para borsası yükselişine devam ederken üst üste üçüncü ayda da türev işlemlerde artış görüldü.

Kripto para sektörü 2022’nin kayıplarını atlatmaya devam ediyor. 2023’e girmemizle birlikte sektörde yükselişler ve gelişmeler devam ediyor.

Kripto Türev Hacmi 2023’te Üst Üste Üçüncü Kez Arttı

Yayımlanan bir rapor türev ticareti sunan spot DEX‘lerde bir artış kaydetti. CCData‘dan alınan verilere göre, hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsalardaki kripto türevleri ticaret hacimleri üst üste üç ayda da yükseliş gördü.

1

Bu yükseliş Ocak 2022’den bu yana gerçekleşen  üç aylık yükseliş olarak kayıtlara geçti. Verilere göre, türev işlemleri geçen ay toplamda yaklaşık 4 trilyon dolarlık kripto piyasası hacminin yaklaşık yüzde 74’ünü oluşturdu. Türev alım satım işlemlerinin büyük bir kısmı merkezi borsalarda (CEX) gerçekleşirken, merkeziyetsiz borsalarda (DEX) 68,7 milyar dolarlık işlem döndü. Bunların yanı içinde dYdX yüzde 62,6 pay aldı.

2

CCData raporunda şunları belirtti:

“Merkeziyetsiz türev protokollerinin iyi performans göstermeye devam etmesini ve önümüzdeki çeyrekte pazar payı kazanmasını bekliyoruz.”

CCData’ya göre, yatırımcılar spot DEX’lerin türev DEX’lerin potansiyelini fark ettikleri için bu platformlara işlemlerini taşıyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner