Yükleniyor...

Kripto Vadi Uzmanları: Bu Bitcoin Yarılanması Öncekilere Benzemeyecek

Kripto Vadi uzmanlarına göre önümüzdeki yarılanma, önceki yarılanmalara hiç benzemeyecek.

Kripto Vadi

Kripto Vadi uzmanlarına göre önümüzdeki yarılanma, önceki yarılanmalara hiç benzemeyecek.

Bitcoin yarılanmasına sadece 4 gün kalmışken, 7 Mayıs’ta Kripto Vadi’de bir panel düzenlendi. Kripto Vadi uzmanları şu konuda görüş birliğine vardılar ki Bitcoin ne yöne giderse gitsin; bu yarılanma etkinliği öncekilerle kesinlikle benzer olmayacak. Çok farklı bir yarılanma bizleri bekliyor.

Uzmanlar, makro ekonominin ortamının değişmekte olduğunu söylüyor. Artık daha fazla insan, mevcut para sistemine karşı tasarruflarını Bitcoin’de bir hedge olarak depolamayı düşünüyor.

Mt Pelerin CEO’su Arnaud Salomon’a göre, güç madencilerden topluma ve trader’lara kaymaya başladı. CEO şöyle diyor:

Güç artık madencilerde değil. 10 yıl, hatta 5 yıl önceki gibi güçlü değiller. Stok zaten çok büyük ve bugün dolaşımda çok fazla Bitcoin olduğu için insanlar ticaret yapmaya hazırlar.”

Etkinlik moderatörü ve “Blockchain Quarterly” nin yazarının da belirttiği üzere, yarılanmada merkez bankaları tarafından yürütülen keyfi para politikalarına karşı çıkmak için Bitcoin’in parasal misyonunun vurgulandığı belirtildi. Şunları aktardılar:

“Bir salgının tetiklediği geniş bir ekonomik krizin zaten aşırı borçlu olan devletleri bunaltmakta olduğunu görüyoruz. Gelecekte; para arzı kodla yazılan, durdurulamaz saf Bitcoin’in değerinin, birçok ülkede fiat hiperenflasyonundan kaçan popüler benimsenmeye ulaşması muhtemeldir.”

Seba Bank’ta Araştırma Bölümü Başkanı olan Yves Longchamp’a göre, Bitcoin mevcut finansal sistemle rekabet etmek yerine sisteme yeni bir disiplin ekliyor. BTC’nin, insanların değer depolamak için gönüllü olarak kullanabileceği bir alternatif sunduğunu söylüyor.

“Fiyat Tahminini Boşverin”

Son olarak, Basel Üniversitesi’nden profesör Fabian Schar panel sırasında sunumunu yarılanmaya ilişkin kendi görüşüyle ​​kapattı:

“Fiyat tahminini unutun. İsterseniz yazı tura da atabilirsiniz. Gerçekten hangi yöne gittiğini söylemenin bir yolu yok. Ayrıca yarılanmayla ilgili en ilgi çekici olmayan şey de fiyat tahminidir. Çünkü sahne arkasında çok ilginç parametreler var ve çok şey oluyor, bu yüzden iyi gözlem yapmalıyız.”