Yükleniyor...

Kripto Varlık Satışlarının Yeni Üssü Avrupa!

Kripto varlık satışları söz konusu olduğunda doğal olarak Asya'nın ve ABD'nin açık ara önde olduğu düşünülebilir, ancak işler değişiyor gibi görünüyor.

Avrupa Kripto Paralar

Kripto varlık satışları söz konusu olduğunda doğal olarak Asya’nın ve ABD’nin açık ara önde olduğu düşünülebilir, ancak işler değişiyor gibi görünüyor. 2018 yılında Avrupa’nın Asya ve ABD’den neredeyse iki kat ICO token satışıyla hızla dünyanın önde gelen kripto para merkezi haline geldiği görülüyor.

Kıta Avrupası’nda kripto varlık satışları için en üst noktaya ulaştığı bu dönemde, Avrupa genelinde kripto projelere önemli miktarda finansman sağlanmış durumda. Avrupa, sürekli gelişen kripto varlık akımını benimsemeye daha yakın hareket etmeye başlamış gibi görünüyor.

Kripto Varlık Satışlarına İlişkin Yeni Rapor

Girişim sermayesi fonu ve Blockchain yatırım şirketi Fabric Ventures, 2018 yılının ilk dokuz ayında Avrupa’daki ICO finansmanında artışa ve dalgalanmaya yakından bakılmasını sağlayan “Kripto Pazarının Durumu” adlı bir rapor yayınladı.

Raporda Avrupa genelindeki kripto varlık satışları ile ilgili ilginç rakamlar ve istatistikler yer alıyor. Kıta genelinde 2018 yılında ICO’lar için yaratılan kaynak 4.1 milyar dolar seviyesinde. Asya’daki ilk 9 ayda yükselen ICO fonları 2.6 milyar dolara ve ABD’de ise 2.3 milyar dolara ulaştı.

Raporda, Avrupa’da ICO sektörü için yatırımcı dostu düzenleyici tedbirlerin yatırımcılara daha fazla güven verdiğine değiniliyor. Avrupa’da yaratılan ICO kaynağının diğer kıtalara kıyasla çok yüksek olmasının en önemli nedenlerinden biri tam olarak bu.

Ayrıca raporda, Asya genelinde ICO finansmanı ve kripto varlıkların “menkul kıymet” olarak sınıflandırılan Hong Kong ve Singapur gibi yerlerde düzenleyici kurumlarla mücadele edildiği gerçeğine değiniliyor. Bu yaklaşım endüstrinin daha sıkı bir inceleme ile vakit kaybetmesine neden oluyor.

ICO Projelerine Yatırım Yapan Avrupa Ülkeleri

Malta ve Cebelitarık gibi Avrupa ülkelerinin 2018 yılında ICO fonlarına toplamda 300 milyon dolarlık gibi bir yatırım yapmış durumda.

Büyük Avrupa ülkeleri, büyüklükleri ve ekonomilerine göre etkileyici bir şekilde kripto varlıklarını fonlamış durumda. İngiltere merkezli ICO’lar bu yıl 490 milyon dolar kazandılar ve İsviçre’nin 556 milyon dolar olan ICO fonlamasının biraz gerisinde kaldılar. Litvanya ise diğer ülkelere kıyasla 271 milyon dolar gibi mütevazi bir fon yarattı.

Avrupa’nın ilk 9 ayındaki etkileyici kripto varlık fonlaması sonrası dünyanın en popüler kripto para merkezi haline gelmesiyle değişim rüzgarları esmeye başlayacak gibi duruyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x