Yükleniyor...

Kripto Veri Analizi Şirketi CEO’su: Bitcoin Altının Yerini Alacak

Birçok analist ve yatırımcı tarafından günümüzün dijital altını olarak adlandırılan Bitcoin, gelecekte fiziksel altının yerini alabilir mi?

bitcoin altinin yerini alabilir

Birçok analist ve yatırımcı tarafından günümüzün dijital altını olarak adlandırılan Bitcoin, gelecekte fiziksel altının yerini alabilir mi?

Dünya her geçen gün daha da dijitalleşiyor ve bu konu üzerine açıklama yapan, Digital Assets Data’nın CEO’su ve kurucu ortağına göre, lider kripto varlık Bitcoin (BTC) ilerleyen zamanlarda altının değer rolünü üstlenebilir.

CEO Mike Alfred verdiği demeçte, “Gençler, ekonominin giderek daha fazla çevrimiçi ve sanal hale geldiği bir dünyada Bitcoin ile yakından ilgileniyorlar, bu durum Bitcoin’i altının yerine geçirebilecek en önemli faktör” açıklamasında bulundu.

Bitcoin’in 10 yıl önce gerçekleşen lansmanından günümüze kadar, 1 doların altındaki seviyelerden 20.000 dolar seviyesine kadar yükselti. Twitter’da yer alan popüler kripto analistlerinden PlanB’nin analizine göre, parasal istikrarsızlığın ve enflasyonun yerel para birimlerinde son derece tehlikeli olmaya devam etmesi Bitcoin için olumlu olabilir.

Örneğin Venezuela son yıllarda enflasyondan oldukça fazla etkilendi ve 2019’un ikinci yarısında %10.000.000 enflasyon ile karşı karşıya kaldı. Bitcoin’de bu tarz nakit sıkıntılarının ortasında daha fazla popüler oldu.

Bitcoin daha fazla kabul gördükçe, daha fazla finansal işlemde kullanılacak ve ilerleyen zamanlarda daha fazla vergi otoritesi tarafından kabul edilecektir. Popüler bir analist bu durumu, “Sonunda Bitcoin küresel ekonominin dokusuna tamamen dokunabildi” cümlesi ile özetliyor.

Tabi ki tüm bu söylemlere rağmen herkes Bitcoin’i olumlu bir ışık olarak görmüyor. Ekonomist ve BTC eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin’e karşı her zaman altının tarafını seçiyor. Ünlü ekonomiste göre, Bitcoin son on yılda astronomik derecede fiyat artışları kaydetti ve elde ettiği bu kazancı da aynı şekilde hızla kaybedecek

Bankacılık devi Goldmand Sasch’da birkaç gün önce yaptığı açıklamada Bitcoin’i meşru bir varlık kategorisinde görmediğini açıkladı.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 9.443 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner