Yükleniyor...

Kripto Yatırım Şirketi Pantera Capital’ın CEO’su, Bitcoin (BTC) ve Altcoin Stratejisini Paylaştı

Kripto yatırım şirketi Pantera Capital'ın CEO'su Dan Morehead, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP gibi önde gelen dijital varlıkların uzun vadede ABD dolarının üstünlüğüne meydan okuyacağını söyledi.

Kripto Yatırım Şirketi Pantera Capitalın CEOsu Bitcoin BTC ve Altcoin Stratejisini Paylaştı scaled

Kripto yatırım şirketi Pantera Capital’ın CEO’su Dan Morehead, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP gibi önde gelen dijital varlıkların uzun vadede ABD dolarının üstünlüğüne meydan okuyacağını söyledi.

“Dolar Rezerv Para Birimi Olma Özelliğini Kaybedecek”

Makro yatırımcı Raoul Pal ile Real Vision Finance’in son bölümünde Morehead, ABD dolarının hakimiyetinin sonunu başlatabileceğine inandığı mevcut ekonomik zemin hakkında şu şekilde bahsetti:

Maliye politikasında, yeni bir teşvik planının konuşulmasından günler önce imzalanan GSYİH teşvikinin %10’unu gördük. Bunlar sadece kelimenin tam anlamıyla grafiklerden çıkarılan sayılardır. ABD’nin bu krizden Büyük Buhran’a veya II. Dünya Savaşı’na karşı olan savaştan daha fazla borçla çıkacağına inanıyorum.

Morehead, dolardan yeni bir rezerv para birimine geçişin uzun olağan bir süreç olduğunu şu şekilde açıkladı:

Dolar şu anda dünyanın rezerv para birimidir, bu yadsınamaz bir gerçek. Ancak son 600 yıla bakıldığında her 80-100 yılda bir dünyanın rezerv para birimi değişmektedir.

Uzun vadede düşünüyorum ve ilerde kripto para birimleri Bitcoin veya Ethereum veya Ripple olsun yedek para birimleri olacak. Sonuçta, bunların bazıları rezerv para birimleri olacak, ancak hükümetler değişmek için çok yavaş ve bu yüzden 10 ila 20 yıl sürebilecek bir değişim olacağını düşünüyorum.

“Bitcoin (BTC) ve Bir Avuç Kripto Para Hayatta Kalacak”

Uzun vadede hangi kiripto para birimlerinin hayatta kalacağı sorulduğunda Morehead, sadece bir avuç kripto para biriminin kalacağını belirterek şunları söyledi:

Bence çok önemli Blockchain’ler hayatta kalacak… Zaten Bitcoin, servet depolama aracı olarak şekillenmeye başlıyor… Ethereum’un gerçekten dinamik olduğunu görüyorsunuz ve zaten Ethereum 2.0’a sahipler… Sonra Ripple, kurumsal bir SaaS sürümünü aldı ve tüm bankalarla çalışmaya çalışıyor… Sanırım bu kullanım örneklerinin 8 ila 10’u uzun vadede yer yer alacaktır.

Morehead, kurumsal yatırımcıların hasarı değerlendirdikten ve mevcut ekonomik krizin yeni fırsatlar getirdiğini gördükten sonra kriptoda yeniden yer almalarını bekliyor.

Pantera’daki mevcut kripto stratejisine gelince, Morehead, şirketin kısa vadede geçici olarak altcoin varlıklarının önemli bir bölümünü sattığını ve Bitcoin’in bir yıl içinde yükselmesini beklediğini söyledi:

Kripto para birimi için önümüzdeki en önemli varsayım, altı ila dokuz aylık zaman diliminde çok olumlu olacağıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner