Yükleniyor...

BitBoy, Atozy’nin Videosu Yüzünden 75.000 Dolar Zarar Ettiğini Söyledi

Kripto YouTuber'ları BitBoy ve Atozy arasındaki davada BitBoy, 75 bin dolarlık zararı olduğunu iddia ederek tazminat talep etti.

Kripto YouTuberlari BitBoy ve Atozy Bir Davada Catisti

Kripto YouTuber’ları BitBoy ve Atozy arasındaki davada BitBoy, 75 bin dolarlık zararı olduğunu iddia ederek tazminat talep etti.

Geçtiğimiz günlerde Law360’ın bildirdiğine göre, BitBoy Crypto YouTube kanalının sahibi Ben Armstrong, kripto para YouTuber’ı Atozy‘yi (Erling Mengshoel) iftira iddiasıyla dava etmişti. Şimdi ise bu davada yeni bir gelişme yaşandı.

BitBoy’dan 75.000 Dolarlık Tazminat Talebi

YouTube’da BitBoy Crypto ismiyle bilinen Ben Armstrong, 1,23 milyon takipçili olan Atozy’ye (Erling Mengshoel) iftira iddiasıyla dava açmıştı. 12 Ağustos’ta açılan davada Armstrong, Mengshoel’in 8 Kasım 2021’de yayınladığı bir videosuna atıfta bulunuyordu. Mengshoel’in belirtilen tarihte “Bu Youtuber Hayranlarını Dolandırıyor… BitBoy Crypto” isimli bir videosu yayınlanmıştı.

Bu video nedeniyle 75.000 dolarlık zararı olduğunu söyleyen Armstrong’un davası, Atlanta’daki Georgia Kuzey Bölgesi için ABD Bölge Mahkemesinde açıldı.

Bu arada Atozy’nin söz konusu videosunda Armstrong’un Pamp Network ve pamp (PAMP) kripto para birimi hakkında yaptığı yorumlara yer veriliyordu.

Açılan davanın ardından Mengshoel, davayı anlamsız bulduğunu söyledi ve izleyicilerinden destek istedi. Hatta Mengshoel, davadaki zarar miktarını karşılayabilmek için bir GoFundMe hesabı da açtı. Bu hesabından açılmasından 24 saat sonra 450’den fazla destek aldı ve toplamda 20.000 dolar toplamayı başardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner