Yükleniyor...

Kriptoda Kıyamet: Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Geçtiğimiz günlerde düşüş trendine giren BTC, Fud haberlerin giderek artmasıyla 19 bin 770 dolar seviyelerine kadar anlık düşüş yaşadı.

çöküş

Geçtiğimiz günlerde düşüş trendine giren BTC, Fud haberlerin giderek artmasıyla 19 bin 770 dolar seviyelerine kadar anlık düşüş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BTC’nin son haftalarda yükselen trendi Fud haberlerin etkisiyle sonlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde BUSD kriziyle başlayıp, Silvergate vakalarıyla devam eden durumlar BTC’ye giderek zarar vermişti. Düşüş eğilimine geçen BTC, kripto piyasasından yeterli düzeyde alıcı bulamayınca “spot tarafında” 19.770 dolar seviyesine anlık olarak düşüş gösterdi. Özellikle de dün gece itibariyle gelen KuCoin‘in dava haberi BTC tarafındaki düşüşü giderek hızlandırdı.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC için saatlik dilime bakıldığında ise, bir süredir akümüle olduğu 22.63021.945 dolar seviyesini aşağı yönlü kırarak daha alt seviyelere geldi. Özellikle dün gece itibariyle gelen Fud haberler zinciri, kripto yatırımcısına adeta korku salmış durumda. Geçmiş zamanda sağlam bir destek ve direnç olarak çalışan 21.490 dolar seviyesi, fiyatı tutamayarak çöküşün anlık olarak başladığı seviye kabul gördü. Güncel 19.970 dolar seviyesinde bulunan BTC’nin destek noktası olarak 19.560 dolar seviyesi karşımıza çıkıyor. Yükseliş senaryosunun aktif olduğu durumda ise, 20.460 dolar seviyesinin geçilmesi önem taşıyor.

Ekran Resmi 2023 03 10 09.10.39


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x