Anasayfa Uzman Haberleri KriptoLevent: "Bitcoin Fiyatı Sanıldığı Kadar Pamuk İpliğine Bağlı Değil"

KriptoLevent: “Bitcoin Fiyatı Sanıldığı Kadar Pamuk İpliğine Bağlı Değil”

ABONE OL:google-news

KriptoLevent, yoğun gündemi değerlendirmek amacıyla youtube kanalında Stratrade’i konuk etti. Önde gelen iki uzman analist, ‘Kripto Paraların Geleceği’ başlıklı yayında, Bitcoin’in gündemi ve blockchain teknolojisine ilişkin açıklamalarda bulundu.

KriptoLevent, kripto para projeleri ve blockchain teknolojisi üzerine Stratrade’e sorularını yöneltti. Uzman kripto para analisti ise, yapmayı planladıkları projelerini sayarak; “Bu volatil piyasada proje yapılmaz” dedi.

Şu anda sağlık sektörü ile ilgili bir proje üzerinde çalıştığını belirten Stratrade, bu projesinde blockchain kullanmayı düşünmediğini, zira bu teknoloji olmadan da belli başlı projelerin yapılabileceğini belirtti.

KriptoLevent ise Stratrade’i onayladı:

Her proje blockchain ile olmak zorunda değil.

ABD’de Yaşanan Ayaklanma, Bitcoin’i Nasıl Etkiler?

KriptoLevent, bu konuda Bitcoin fiyatının pamuk ipliğine bağlı olduğu gibi bir algı oluştuğunu aktardı. Önde gelen analist, ancak Trump’ın kriptoyu yasaklaması gibi durumlar halinde büyük dump’lar görülebileceğini belirtti.

“2020 çok sert başladı. Bitcoin’in de grafiğine baktığımız zaman; şubattan itibaren düşüş yaşarken, sert düşüşü martta yaşadı. Ancak Mart’ın 12’sinden itibaren yukarı yönlü bir trend başladı. Demek ki varlık bu kadar da pamuk ipliğine bağlı değilmiş…”

Stratrade ise kendisine katılarak şunları belirtti: “ABD borsaları yönünü yukarı çevirdi. Reel sektör ile borsa arasında bir uçurum var. Bir yandan insanlar işsizlik, ırkçılık ile uğraşırken; diğer yanda borsadakiler paralarına para katıyor.”

Stratrade, ABD olaylarının Bitcoin’e doğrudan etkisi olduğuna katılmadığını belirterek, bu konudaki görüşlerini bildirdi:

“Bitcoin’in fiyat hareketi ABD’de yaşanan olaylarla çok fazla ilişkilendiriliyor. Bitcoin’in kendi dinamikleri var. Varlığa dair bu kadar veriler varken, ben dış dünya ile doğrudan bağlantı kuramıyorum.

İnsanlar şu an küresel riskler sebebiyle Bitcoin’e yönelmiyor. Lightning Network de henüz genele yayılmadı. Bitcoin hayatımıza gireli çok olmadı, hala tartışılan bir para birimi… Bitcoin’in dolaşım hızının artması lazım. Varlığın kendi dinamikleri var ve ne yazık ki spekülasyon amaçlı kullanılıyor.” 

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar