Yükleniyor...

Kriptoparalar, Reddit Hisselerinin %10’luk Kısmının Arz Edilmesinde Rol Oynayabilir

Geçtiğimiz gün Y Combinator başkanı Sam Altman ve Andreessen Horowitz'ten Marc Andreessen'in başı çektiği yatırım turunda 50 milyon dolarlık yatırım aldıklarını açıklayan Reddit CEO'su Yishan Wong, şirket hisseleri ile ilgili "çılgınca bir planının" olduğunu Reddit kullanıcıları ve tüm dünya ile paylaştı.

reddit kriptopara1

Geçtiğimiz gün Y Combinator başkanı Sam Altman ve Andreessen Horowitz’ten Marc Andreessen‘in başı çektiği yatırım turunda 50 milyon dolarlık yatırım aldıklarını açıklayan Reddit CEO’su Yishan Wong, şirket hisseleri ile ilgili “çılgınca bir planının” olduğunu Reddit kullanıcıları ve tüm dünya ile paylaştı.

Gücünü kullanıcılarından alan ve Reddit’in bugünlere ulaşmasında kullanıcıların katkılarının çok fazla olduğunu belirten Yishan, bir süredir kullanıcıların da Reddit üzerinde paylarının olmasını sağlamak için çalışmalar yaptıklarını belirtiyor. Bunun için yaratıcı yollar arayışına giren Reddit ekibi, duyurunun yapıldığı başlıkta kriptoparaların hisse dağıtımında kullanılması ile ilgili ilginç bir fikir öne sürdü.

Yishan’ın yorumuna göre, Reddit hisselerinin %10’luk kısmının kullanıcılara arz edilmesinde kriptoparaların kullanımı önemli bir fikir olarak öne çıkıyor. Daha önce bu tarz bir şeyin gerçekleşmediğini belirten Yishan, eski bir SEC avukatının danışmanlığında bu fikir üzerinde çalıştıklarını ve herhangi illegal durumun ortaya çıkmadığını söylüyor. Yishan’ın bu proje için  Reddit hisselerinin dağıtımında kullanılabilecek yeni bir kriptopara yaratma düşüncesine sahip olduğunu da belirtelim.

Bu projenin çok karışık, zor ve daha önce yapılmadığını belirten Yishan; teknik, yasal ve finansal konularda atacakları adımlar için şimdiden çalışmalara başlamış durumda. Başta Bitcoin ve Dogecoin olmak üzere bir çok kriptoparanın yayılmasında ve popüler olmasında önemli rol oynayan Reddit’te bu şekilde bir uygulamaya gidilmesi, kriptopara dünyasında büyük yankı uyandıracak ve destek görecektir.

Detaylı bilgi için aşağıda linklere göz atabilirsiniz.

Referanslar, 
https://www.reddit.com/r/blog/comments/2hwpmm/fundraising_for_reddit/ckwph30
https://www.redditblog.com/2014/09/fundraising-for-reddit.html
 
Öne çıkarılan görsel, skatter.com

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x