Yükleniyor...

Kriz Anlarında Kripto Paralar Güvenli Liman Olacak

Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin ve Cardano gibi kripto para birimlerinin kriz anında güvenli liman olduklarını açıkladı.

hoskinson kriz anlarında kripto para kullanmak

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin ve Cardano gibi kripto para birimlerinin kriz anında güvenli liman olduklarını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FED başkanı Jerome Powell, Amerika Birleşik Devletleri’nin kendisini koronavirüs ve sonuçlarına karşı koruyacağını ve ekonomiyi destekleyeceğini duyurdu. Hem borsalar, hem kripto para birimleri hem de altın son haftalarda güçlü bir fiyat düşüşü yaşadı. Buna neden olarak ise Çin’de patlak veren koronavirüs gösteriliyor. Borsadaki mevcut gelişmeler, altı trilyon ABD dolarının üzerinde değere sahip tüm şirketlerin piyasa değerinde zarara neden oldu.

Kripto Paralar Koruma Sağlıyor

Bitcoin, bazı endüstri uzmanları tarafından dijital altın olarak adlandırıldı ve birçok insan tarafından kalan sermayelerini güvence altına almanın tek alternatifi olarak görüldü. Özellikle Venezuella, Arjantin veya Hong Kong gibi kriz baskısı olan ülkelerde, Bitcoin ticaret hacimleri tarihi zirvelere ulaştı, çünkü enflasyon ülkelerin kendi fiat para biriminin değerini ciddi şekilde tahrip etti.

Cardano’nun kurucusu ve IOHK Hong Kong CEO’su Charles Hoskinson, kripto para birimlerinin, koronavirüs veya diğer faktörlerden bağımsız olarak bir krizde güvenli bir sığınak olarak hizmet edeceğini açıkladı. Hoskinson şunları söyledi:

“Kripto küresel bir pandemiye karşı dünyanın en iyi koruma kalkanıdır. Koronavirüs büyürse borsalar ve hükümetler çökecektir. Dijital dünyada yaşayan şeyler buna karşı dirençlidir ve toplumsal değişmeden faydalanacaktır.”

Haskinson’a göre insanlar, salgının daha ciddi boyutlara ulaşması durumunda kripto paralara yönelecek. Bunun sebebi de kripto paraların olası kriz anlarında güvenli liman olarak görülecek olması.

 

Neler Yaşanacak?

Bitcoin şu anda düşüş eğilimini tersine çevirmek için mücadele ediyor, ancak zayıf ticaret hacmi fiyatın dalgalı kalmasını sağlıyor. Öte yandan, ABD’li kilit ekonomi yetkilileri küresel bir koronavirüs pandemisi durumunda geniş kapsamlı önlemleri açıkladı.

Powell, Fed’in güncel gelişmeleri yakından takip ettiğini ve acil durumlarda harekete geçeceğini açıkladı. Yatırımcılar, Fed’in piyasayı canlandırmak ve ekonomiyi istikrara kavuşturmak için faiz indirimi başlatmasını bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x