Yükleniyor...

Krypital Group CEO’su, El Salvadorluların Bitcoin (BTC) Farkındalığı Hakkında Konuştu

Krypital Group'un kurucu ortağı ve CEO'su Maggie Wu, yakın zamanda Bitcoin'i (BTC) yasal olarak kabul eden El Salvador'u ziyaret ettikten sonra, ülkenin Bitcoin'i benimsemeye ve kullanmaya hiç hazır olmadığını kaydetti.

el salvador

Krypital Group’un kurucu ortağı ve CEO’su Maggie Wu, yakın zamanda Bitcoin’i (BTC) yasal olarak kabul eden El Salvador’u ziyaret ettikten sonra, ülkenin Bitcoin’i benimsemeye ve kullanmaya hiç hazır olmadığını kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Maggie Wu, Meksika ve Brezilya’nın, Bitcoin’i resmi bir değişim aracı olarak benimseme konusunda çok daha umut verici olduğuna inanıyor.

Silah, Uyuşturucu ve Düşük Bitcoin Farkındalığı

Krypital CEO’su yaptığı röportajda, hem Bitcoin hem de El Salvador’a yeni işletmelerin genel girişi için olumsuz olduğuna inandığı birkaç faktörü açıkladı.

Birincisi, hemen hemen herkesin tabanca ile silahlanmış olması veya hafif makineli tüfek taşımasıydı. Wu, yerel halkın çok fakir olduğunu ve sermaye az çok güvenli olsa bile, taşra kasabalarında gangsterler, itfaiyeciler, soygunlar, uyuşturucu kaçakçılığı ve benzeri nahoş olaylar yaşandığını ifade etti.

Wu, seyahati için yanında değerli eşya getirmediğini ve özellikle o seyahat için yeni valizini eskisiyle değiştirdiği belirtti.

Maggie Wu ayrıca El Salvador nüfusunun çoğunluğunun Bitcoin’in ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmadığını ve sadece birkaç şirketin bunu kabul ettiğini belirtti.

Bitcoin’i Tanıtmak İçin Çaba Harcanıyor

Tüm bunlara rağmen, ülkede Bitcoin’i tanıtmak isteyen bir kitle bulunuyor.

Varlık resmi olarak kabul edilmiş olmasına karşın, nüfusun büyük çoğunluğu Bitcoin’den haberdar değil.

Ülkede “Bitcoin Plajı” ismine sahip bir yer de bulunuyor. Bu plajda Bitcoin meraklılarının, Bitcoin’i ülkeye entegre etmenin daha fazla yollarını tartışmak ve yeni başlayanları lider kripto hakkında eğitmek için sık sık bir araya geldikleri kafe ve restoranlar bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x