Yükleniyor...

Kryptokit, Daha Hızlı Ödeme İçin BitPay ile Anlaştı

Güvenli Bitcoin cüzdanı ve Chrome eklentisi bulunan KryptoKit, BitPay ile anlaşmasıyla birlikte ödemelerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacak.

Güvenli Bitcoin cüzdanı ve Chrome eklentisi bulunan KryptoKit, BitPay ile anlaşmasıyla birlikte ödemelerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kanada menşeili şirket, bu yeni özelliği 24 – 26 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen Miami Bitcoin Konferansı‘nda açıkladı. Bu özelliğin yanında KryptoKit, BitPay ile ortak geliştirdiği başka bir özellik ile de, alışveriş rehberini yayınlayarak, kullanıcıların ziyaret ettikleri sitelerdeki ürünlerin Bitcoin adreslerini göstererek, sadece 2 tıklama ile o ürünü almalarını sağlıyor.

KryptoKit’in Chrome eklentisi, kullanıcılara oldukça faydalar sağlamakta. Chrome üzerinden herhangi bir alışveriş sitesini ziyaret ettiğinizde, yan tarafta çıkan sekme sayesinde sitedeki ürünlerin listesi ve ödeme seçenekleri cüzdanınıza ekleniyor. Yapmanız gereken tek şey beğendiğiniz ürünü seçmeniz ve ödemeyi yapmak için “send” tuşuna basmanız. Sadece 2 tıklama ile yapabildiğiniz bu alışveriş için, KryptoKit “two-click solution” adını uygun görmüş.

Otomatik Form Doldurma

KryptoKit’in en önemli özelliği, herhangi bir siteye girdiğiniz zaman o sitedeki tüm Bitcoin adreslerini size göstermesi ve aralarından kolayca seçim yapmanızı sağlaması. Bu sayede QR kodu taratmanız veya Bitcoin adresini kopyala-yapıştır yapmanıza gerek kalmıyor.

Şirketin co-founder’ı Anthony Di Iorio, “Bitcoin’in uluslararası bir düzeye taşınması ve bir para birimi olarak kabul görmesi ile, işletmelerin Bitcoin ile tanışması için kolay ve hızlı bir kaynak yaratmak istedik.” açıklamasında bulundu.
 
“KriptoKit, birkaç hafta sonra, BitPay ile ödeme kabul eden daha çok site ile entegrasyonunu tamamlayacak.”
 

KryptoKit ücretsiz bir Bitcoin cüzdanıdır ve açık kaynaklı olarak geliştirilmiştir. Chrome Web Store’da KryptoKit eklentisini kolayca Chrome tarayıcınıza yükleyebilirsiniz. KryptoKit’i kullanmanız için kayıt olmanıza veya kişisel bilgilerinizi girmenize gerek yoktur. Tüm veriler -Bitcoin adresleri ve private keys- kullanıcıların bilgisayarlarında depolanmaktadır. Yani bulut üzerinde hiçbir veriniz bulunmuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x