Yükleniyor...

KuCoin, CNHC’ye 10 Milyon Dolarlık Fon Sağladı

KuCoin Ventures, Offshore yuan değerine sabitlenmiş stablecoin CNHC’ye 10 milyon dolarlık fon sağladı.

Mazars KuCoin Rezerv Kanitini Denetleyecek

KuCoin Ventures, Offshore yuan değerine sabitlenmiş stablecoin CNHC’ye 10 milyon dolarlık fon sağladı. 

Finansman turu ile ilgili haberi 16 Mart’ta paylaşan KuCoin Ventures, finansman turuna IDG Capital ve USD Coin’in (USDC) ihraççısı Circle Ventures’ın da katılım sağladığını belirtti. KuCoin Baş Yatırım Sorumlusu Justin Chou, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada CNHC’ye yapılan yeni yatırımın KuCoin Ventures’ın stablecoin ile ilgili bir projeye yaptığı ilk yatırım olduğunu söyledi. Chou konuşmasının devamında, yakın gelecekte daha fazla itibari para destekli stablecoin görmenin muhtemel olduğuna da değindi. 

Chou: Bu Yatırım, Web3 Stratejimizi Destekliyor

Chou, finansal piyasanın istikrarını sağlamak için, stablecoin yaratıcılarının aşırı teminatlandırma ve verimlilik arasında bir denge bulmaları gerektiğini de sözlerine ekledi. 

Chou’ya göre KuCoin Ventures’ın yaptığı bu son yatırım, platformun Asya-Pasifik bölgesindeki Web3 altyapısını destekleme stratejisini yansıtıyor. 

KuCoin Ventures, 2022 yılının başlarında Çin merkezli blockchain projesi Conflux’a 10 milyon dolar yatırım yapmıştı. 

CHNC kurucu ortağı Joy Cham de Cointelegraph’a bazı açıklamalarda bulundu. CHNC’yi iki yıl önce piyasaya sürdüklerini belirten Cham, firmalarının yaşanan son bankacılık krizlerinden bir miktar etkilendiğini söyledi. 

Bankacılık krizleri ile ilgili yorum yapan KuCoin CEO’su Johnny Lyu ise KuCoin’in SVB, Silvergate ve Signature Bank ile işbirliği olmadığı için sorunlardan etkilenmediğini söyledi. Lyu sözlerinin devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Ancak, tüm piyasa USDC ve USDT’ye bir şekilde maruz kalıyor. Kriptonun geleneksel bankacılıktan çıkarılması, sektör üzerinde uzun süreli etkilere neden olabilir. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x