Yükleniyor...

KuCoin Hacker’larının 1.26 Milyon Dolar Değerindeki Ether Hamlesi Şok Etti

Eylül ayında Singapur merkezli kripto para borsası KuCoin'den tahmini 200 milyon dolar çalan siber saldırganlar, çalınan fonları fonların geçmişini gizleyen bir kripto para karıştırıcısına taşımaya başladı.

KuCoin Hackerlarinin 1.26 Milyon Dolar Degerindeki Ether Hamlesi Sok Etti 2

Eylül ayında Singapur merkezli kripto para borsası KuCoin’den tahmini 200 milyon dolar çalan siber saldırganlar, çalınan fonları fonların geçmişini gizleyen bir kripto para karıştırıcısına taşımaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Block Araştırma Direktörü Larry Cermak hareketi fark etti ve bunun hakkında kendi Twitter hesabında açıklamalarda bulundu. Hacker, Ethereum ağına dayalı bir kripto para karıştırıcı olan TornadoCash’e 100 Ether, (41.600 $) toplu olarak toplamda yaklaşık 3.000 Ether (1.25 milyon $) gönderdi.

Cermak daha sonra, hacker’ın daha önce aynı şeyi başka adreslerden yaptıkları gibi, bunun parayı TornadoCash’e taşıdığı ilk sefer olmadığını gözlemledi.

Analist, hacker’ın KuCoin’den milyonlarca Ether ve ERC-20 token çaldığını ve ardından Uniswap ve Kyber’in merkezi olmayan borsaları kullanarak izinsiz olanları ETH’ye dönüştürmeye devam ettiğini bildirdi. Çalınan Ether’ler daha sonra blok zincirindeki birden fazla adrese dağıtıldı.

TornadoCash’e geçiş, hacker’ların aktif olarak fonları “temizlemeye” ve gerçek kökenlerini maskelemeye çalıştığını gösteriyor, muhtemelen daha sonra onları bir kripto para borsasına taşımak ve tanımlanmadan nakde çevirmek için.

Ancak Cermak, TornadoCash’in havuzundaki fon miktarı ve hacker’ın cüzdanlarındaki miktar göz önüne alındığında, hacker’ın kanuni yaptırım için işleri kolaylaştırma ve blok zincirinde izler bırakma şansı olduğunu da sözlerine ekledi.

Hacker 1,25 milyon doları kendisine taşıdıktan sonra para karıştırma hizmetine para aktarmayı durdurmuş gibi görünüyor. Çalınan fonların başka adreslerde de olduğunu belirtmekte fayda var.

KuCoin saldırıya uğradıktan sonra, birkaç küçük kripto para birimi projesi, hacker’ın fonları aklamasını önlemek için KuCoin’den çalmayı başardığı fonları dondurdu veya geçersiz kıldı. Örneğin Ocean Protocol, 8,6 milyon doların üzerinde değerde 21 milyon token çalındığını ve ilk önlem olarak OCEAN sözleşmesini durdurduğunu ortaya çıkardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x