Yükleniyor...

KuCoin, Yıllık %491 Oranında Yeni Kullanıcı Artışı Yaşadı

Popüler kripto para borsası KuCoin, 2022 yılının ilk çeyreğinde kapsamlı bir performans incelemesi yayınladı.

kucoin 1

Popüler kripto para borsası KuCoin, 2022 yılının ilk çeyreğinde kapsamlı bir performans incelemesi yayınladı. Buna göre borsa yıllık %491 oranında yeni kullanıcı sayısında artış yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasaları son zamanlarda çalkantı yaşarken, popüler borsa Kucoin bu duruma rağmen yeni kullanıcı sayısında artış görüyor. Borsa, 2022’nin ilk çeyreğinde yıllık %491 artışla yaklaşık 6 milyon yeni kayıtlı kullanıcıyı kendine çekti. Kullanıcı büyümesi açısında Asya, Orta Doğu ve Afrika ve Avrupa bölgeleri ilk 3’te yer aldı. Asya, yıllık %1.503 artışla kullanıcı kayıtları ile istatistiklere öncülük etti. Orta Doğu ve Afrika ve Avrupa sırasıyla %300 ve %219 arttı. Kullanıcı etkinliği de 2022’nin ilk çeyreğinde önemli ölçüde arttı ve aktif kullanıcı sayısı yıldan yıla yaklaşık %451 oranında artış gösterdi.

İşlem Hacmi 1 Trilyon Doları Aştı

Rapora göre KuCoin’in kümülatif işlem hacmi spot ve vadeli işlemler için 1 trilyon doları aştı. Bununla beraber günlük ortalama hacim ise 11 milyar dolara ulaştı. Raporda ayrıca günlük en yüksek işlem hacminin spotta 9 milyar doları aştığı ve vadeli işlemlerde yaklaşık 15 milyar dolara ulaştığı belirtildi.

KuCoin topluluğu, Twitter profilinin 320.000’den fazla yeni takipçi kazanması ve toplamda 1,6 milyona ulaşmasıyla önemli bir artış gördü. KuCoin ayrıca küresel topluluklarının sayısını 23’e çıkardı.

Yeni Bir Çağ Başlıyor

KCS Whitepaper‘ın 29 Mart’ta yayınlanmasının ardından borsanın gelişiminde yeni bir çağın başladığını söylemek de mümkün. KCS whitepaper, token dağıtım yüzdelerini, ilgili deflasyon mekanizmalarını özetliyor. Ayrıca edinilen bilgilere ve yapılan açıklamalara göre KuCoin Topluluk Zincirinin veya KCC’nin geliştirilmesi, KCS için önemli bir güçlendirici olacak.

KCS hayranları tarafından oluşturulan merkeziyetsiz kamu zinciri KCC, KCS’ye gas ücretleri veya kaynak tüketim ücretleri olarak ödeme yapmak, likidite madenciliğini güçlendirmek için KCS’yi stake etmek ve daha fazlası dahil olmak üzere KCS için merkeziyetsiz kullanım durumlarını genişletecek.

Diğer Önemli Gelişmeler

Yeni kullanıcı sayısının artması, işlem hacimleri ve KCS ile alakalı gelişmeler dışında Kucoin birçok farklı yenilik ve ilerleme daha gördü. 

KuCoin Earn, yeni stablecoin’ler, popüler paralar ve yeni projeler ekledi. KuCoin, 2022’nin ilk çeyreğinde, 19’u dünya prömiyeri olan 44 umut verici kripto para birimi ve 59 ticaret çifti listeledi.

KuCoin ayrıca Xangle sanal varlık bilgilerini ifşa etme ve veri araştırma platformu ile ilişkiler kurarak ortaklıklarda kendini geliştirmeye devam ediyor. Borsa ayrıca Blocktopia ile ortaklık kurarak metaverse’te ilk sanal ofisini kurdu. KuCoin Labs ise dokuz yerel projeye yapılan yatırımlar ve on milyonu aşan iki kripto özel sermaye fonunun aboneliği dahil olmak üzere ilk çeyrekte yatırımlarını da hız kesmeden arttırdı. KuCoin Labs ayrıca KCC üzerindeki en büyük DEX yapısı olan MojitoSwap’a stratejik bir yatırım yaptığını da duyurdu.

KuCoin, dünya çapında 1000’e yakın personeliyle, 2022’nin ilk çeyreğinde iyi bir performans sergiledi. Almanya, Türkiye ve Afrika’yı kapsayan son Into The Cryptoverse Raporlarında yer alan verilere göre Borsa, kripto kışına rağmen, 2022’nin geri kalanı için daha yüksek benimseme ve kullanıcı katılım oranları bekliyor.

KuCoin Hakkında

Eylül 2017’de faaliyetlerine başlayan KuCoin, Seyşeller’deki operasyonel merkezi ile küresel bir kripto para borsası haline geldi. Kapsayıcılık ve topluluk eylemi erişimine odaklanan kullanıcı odaklı bir platform olarak 700’den fazla dijital varlık sunan Kucoin şu anda 207 ülkedeki 18 milyon kullanıcısına spot ticaret, marj ticareti, P2P fiat ticareti, vadeli işlem ticareti, hisse senedi ve borç verme sağlıyor.

Daha fazlasını öğrenmek için https://www.kucoin.com adresini ziyaret edin.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x