Yükleniyor...

Küresel Kripto Para Borsalarında 2019’da Neler Oldu? (İnfografik)

Bir on yılın daha sonuna geldik.

2019 Küresel Kripto Para Borsaları

Bir on yılın daha sonuna geldik. Küresel kripto para borsalarının 2019 özeti için hazır mısınız?

Bitcoin’in arkasındaki temel fikir, üçüncü tarafların katılımı olmadan para transferi için eşler arası bir sistem oluşturmaktı. Bitcoin bu problemi teknik olarak çözmeyi başarırken, gerçek dünyada bir takım başka zorluklar ortaya çıktı.

Örneğin, Bitcoin için bir simge haline gelen pizzayı ele alacak olursak, aldığınız pizzanın parasını Bitcoin ile ödeme yapmak istediğinizde alışverişin tamamlanabilmesi için satıcının Bitcoin almaya istekli olması gerekiyor. Bu problem Türk Lirası, ABD Doları gibi itibari paralarda söz konusu değil ancak dijital para birimleri henüz ana akım haline gelmediğinden, kripto paralarınızı fiat veya diğer kripto paralarla değiştirmek isteyenleri bulmamız gerekiyor. İşte tam da bu nedenden dolayı kripto para borsaları doğdu ve hayatımızın önemli bir parçası haline geldiler.

Kripto para borsaları,  tarafları bulmayı kolaylaştıran büyük talep ve arz havuzları yarattılar. Günlük ticarette yoğun olarak kullanılan kripto para borsaları, kripto paralarla çalışmayı da basitleştirdiler.

Trade yapmak, kripto para satmak veya almak için insanların uğrak yeri olan kripto para borsaları zaman zaman yaptıkları ortaklıklar, sundukları yenilikler veya hack gibi istenmeyen gelişmelerle gündeme gelmektediler. Her yıl olduğu gibi 2019 yılında da birçok küresel kripto para borsası çok özel işbirlikleri, yeni özellikler ve hack saldırıları ile gündeme geldi. Sizin için 2019’da küresel kripto para borsalarında neler olduğunu gösteren bir infografik hazırladık. İnfografiği aşağıdan görüntüleyebilir, İnfografiğin üstüne tıklayarak yüksek kaliteli haline ulaşabilirsiniz.

Küresel Kripto Para Borsalarında 2019’da Neler Oldu?

Dünya İnfografik 2019


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x