Yükleniyor...

Küresel Kriz Esnasında Kripto Para Daha Mı Fazla Kullanılıyor?

Dünya koronavirüs tedbirleri arasında büyük bir ekonomik durgunluk yaşamasına rağmen, kripto para şirketleri MoonPay ve Wyre'ın işlem hacimlerinin arttığı görülüyor.

bitcoin 13

Dünya koronavirüs tedbirleri arasında büyük bir ekonomik durgunluk yaşamasına rağmen, kripto para şirketleri MoonPay ve Wyre‘ın işlem hacimlerinin arttığı görülüyor.

Kripto para altyapı sağlayıcısı şirket Wyre‘ın kurumsal satış direktörü Jack Jia verdiği demeçte, “Son birkaç hafta içinde perakende satış hacminde büyük bir artış gördük.” diyerek kazançlarını belirtti.

Satış direktörü: “Başlangıçta, pazarlar çökmeden hemen önce satış hacminde daha yüksek bir artış oldu. Birkaç hafta önce meydana gelen fiyat çöküşünün hemen ardından da satın alma tarafında; işleme kapasitesini 3 gün üst üste en üst düzeye çıkarmaya başladık” diyerek devam etti.

Küresel Belirsizlik Varken Daha Fazla Kripto Para Mı Kullanılıyor?

Son birkaç hafta içinde, geleneksel pazarlar koronavirüs korkularıyla beraber olumsuz etkiler yaşadı, ancak piyasalar son günlerde yaşam belirtisi ve hafif de olsa bir iyileşme gösterdi.

Bitcoin, 12-13 Mart tarihleri ​​arasında geleneksel piyasalardaki korkulara paralel olarak yaklaşık % 50 oranda düşüş yaşadı. Bitcoin görünüşte birkaç hafta önce geleneksel pazarlardan ayrılmıştı ancak daha sonra bu pazarları takip ettiği gözlendi.

Jia verdiği röportajda “Kurumsal yatırımcılar 2017 yılından itibaren kripto ticaretine daha fazla dahil olma eğilimine girdiler; geleneksel pazarlar nihayet Mart ayı başlarında büyük bir düzeltme geçirdiğinde, Wall Street’teki herkes pozisyonlarından çıkarak dolara girmeye çalıştı ki bu durum kripto piyasalarını da beraberinde aşağıya çekmiş gibi görünüyor” dedi.

“Ancak önümüzdeki haftalarda, hem perakende kullanıcılardan hem de kurumsal OTC istemcilerinden, çoğunlukla Bitcoin’in satın alma yönünde sürekli olarak daha yüksek hacimler görüyoruz ” diyerek hacim artışlarını vurguladı.

Diğer Şirketler De Aktivite Artışı Görüyor Mu?

İtibari paradan kripto paraya satış platformu MoonPay, küresel belirsizliğin arttığı Mart ayının başından bu yana artan müşteri sayılarıdan bahsetti.

MoonPay CEO’su ve kurucu ortağı Ivan Soto-Wright, “Mart ayı MoonPay’de bizim için rekor bir ay oldu.” dedi. Müşteri ve iş ortaklığında veri gizliliği ve güvenliğine odaklanan bir büyüme baskısı arayan MoonPay, kripto para cüzdanlarında %80 artış gördüklerini beyan etti.

MoonPay ayrıca birkaç hafta önce MoonPay’de yaşanan bir IOTA hacklemesinin ardından güvenliğe odaklanmaya karar verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner