Yükleniyor...

Küresel Yatırım Firması Jefferies Bitcoin (BTC) Karşılığında Altın Satıyor

Jefferies’in üst düzey bir yöneticisi, milyar dolarlık yatırım firmasının portföyünden Bitcoin (BTC) alma amacıyla bir miktar altın çıkardığını söylüyor

btc yatirimi

Jefferies’in üst düzey bir yöneticisi, milyar dolarlık yatırım firmasının portföyünden Bitcoin (BTC) alma amacıyla bir miktar altın çıkardığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin 20.000 doların üzerinde konsolide olmaya devam ederken, Jefferies’in küresel öz sermaye stratejisi başkanı Christopher Wood, şirketin değerli metal pahasına en iyi kripto para birimini satın aldığını söylüyor.

2020 yılının 3. çeyreği itibarıyla 51 milyar dolarlık aktif varlığı yöneten firma, Business Standard’a göre 2002 yılında oluşturduğu ABD doları cinsinden emeklilik fonlarına uzun süredir sahip olduğu küresel portföyündeki bazı altın varlıklarını dönüştürüyor. Wood, piyasanın son yükselişinden sonra bir düzeltme yaşanırsa bu portföyde kripto para birimi oranını artırmayı planladığını söylüyor:

“Portföydeki fiziksel külçe altının yüzde 50 ağırlığı, Bitcoin’e yatırılan parayla birkaç yıl içinde ilk kez yüzde beş puan azalacak. Bitcoin mevcut seviyeden bir düşüş yaşarsa, 20.000 dolar seviyesinin üzerindeki tarihi kırılmadan sonra, niyet bu pozisyona ek yapmak olacaktır. “

Bu özel fondaki tahsis, fiziksel altın külçesinde %45, Asya çıkışlı Japonya hisse senetlerinde %30, yalnızca uzun süreli tematik portföye göre ağırlıklandırılmış, unhedged altın madenciliği hisselerinde %20 ve Bitcoin’de %5’tir.

Wood, merkez bankalarının gevşek para politikaları benimsemeye devam edeceğine inandığı için hala altın konusunda yükselişte olduğunu belirtiyor.

Bu arada, Weiss Rating analistleri Juan Villaverde ve Bruce Ng, Jefferies gibi diğer şirketlerin enflasyona ve ekonomik zorluğa karşı bir önlem olarak bu varlık sınıflarını tahvillere eşit olarak tercih etmeye başlaması durumunda Bitcoin’in çok daha büyük bir artıya sahip olabileceğini öne sürüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x