Yükleniyor...

Kurumlar Bitcoin Biriktirmeye Devam Ederken, 46.686 Dolardan 12.000 BTC Alındı

CryptoQuant CEO’su, finansal kurumların 46.000 doların biraz üzerindeki fiyattan 12.000 Bitcoin (BTC) aldığını paylaştı

bitcoin balinasi

CryptoQuant CEO’su, finansal kurumların 46.000 doların biraz üzerindeki fiyattan 12.000 Bitcoin (BTC) aldığını paylaştı. Kurumlar, düzeltme sırasında Bitcoin biriktirmeye devam ediyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CryptoQuant analitik hizmetinin CEO’su Ki Young Ju tarafından yayınlanan yakın tarihli bir tweet’e göre, kurumsal yatırımcılar, düzeltme piyasayı domine ederken ve Bitcoin 46.900 dolarlık bölgede tutunurken Bitcoin almaya devam ediyor.

12.000 BTC Satın Alındı

CryptoQuant analitik platformu CEO’sunun bugün gönderdiği bir tweet’e göre, finans kurumları Coinbase Pro’da ortalama 46.686 dolarlık fiyatla 562.180.800 dolar değerinde Bitcoin (12.000 BTC) satın aldı ve ardından bu parayı depolama cihazlarına çekti. Daha önce de 25 Şubat’ta biraz daha büyük miktarda Bitcoin’in (13.000 BTC) benzer şekilde Coinbase Pro’dan alındığını ve geri çekildiğini bildirmiştik.

Tanınmış trader ve analist Scott Melker, kurumların Bitcoin’i enflasyona karşı bir korunma olarak tutmak için satın aldıklarını ve uzun vadede tutacaklarını söyledi.

Bitcoin 47.000 Dolar Seviyesine Geri Döndü

CoinMarketCap‘in verilerine göre, söz konusu satın alma işleminin ardından dünyanın amiral gemisi kripto para birimi 47.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak 47.300 dolara yükseldi. BTC, yazının yazıldığı sırada 47.942 dolardan işlem görüyordu.

Önde gelen Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Grayscale GBTC primi neredeyse yüzde 12 düştüğü ve son birkaç gündür düşüşte olduğu için, finans kurumlarının BTC’ye olan güvenlerini yitirdiklerini ve satış yaptıklarını söylemişti. Bununla birlikte, GBTC priminin düşmesinin bir başka nedeni de, şu anda Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Kanada’da yakın zamanda başlatılan Bitcoin borsa yatırım fonu Purpose Bitcoin ETF’den gelen rekabet olabilir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x