Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Kurumların Bitcoin (BTC) İştahı Arttı! Peki Ama Neden?

Kurumların Bitcoin (BTC) İştahı Arttı! Peki Ama Neden?

ABONE OL:google-news

Bitcoin fiyatı %11.23 artarak 10.547 dolardan 11.731 dolara yükselirken, ard arda altı gün süren güçlü bir büyüme kaydetti. Varlığın değerindeki ani artışa katkıda bulunan bir faktör, Square’in toplam 50 milyon dolarlık bir fiyata yaklaşık 4.709 Bitcoin satın aldığını duyurmasıydı. Square Inc, Microstrategy Inc.’in Eylül ayı başlarında toplam 425 milyon dolarlık toplam 38.250 BTC satın almasının ardından, varlıklarının %1’ini BTC’ye tahsis etti.

Bunlar iki önemli isim olsa da, halka açık dokuz şirket daha Bitcoin’e yatırım yaptı. Bitcoin Treasuries’dan alınan verilere göre; Galaxy Digital, Hut 8 Mining Corp, Voyager Digital, Riot Blockchain, DigitalX, Cypherpunk Holdings ve Agro Blockchain, doğrudan dijital para birimleriyle ilişkili olarak iş dünyasında yer alan diğer isimlerdi.

Microstrategy, Bitcoin açısından en büyük tahsise sahip şirket olmasına rağmen, Grayscale gerçek Bitcoin yatırımcıları açısından liderdi.

Büyük BTC holdingleri öne çıksa da, çoğu sıfırdan düştü. Sıfır BTC tutmaktan derin uca dalmaya kadar pek çok konu baş döndürdü. Square’in kurucu ortağı Jack Dorsey, Bitcoin ve kullanımı hakkındaki görüşleri hakkında konuşmaya devam etti, ancak Microstrategy gibi birçok özel şirket sıfırdan başladı.

Peki bu şirketlerin birden ilgisini çeken ne oldu? Görünüşe göre, bireysel yatırımcılarla aynı faktörler. Ecoinometrics Bitcoin‘in teminat varlığı, likidite, depolama, enflasyona karşı koruma gibi özelliklerinin ilgi çeken şey olduğunu vurguladı. Bireysel yatırımcılar yatırımlarının küçük bir kısmı ile riskli yatırımlara girebilirler, ancak işletmeler daha büyük oynar.

Bitcoin Likiditesi

Bu kadar büyük şirketlerin satın alması duyarlılıkta artışa neden oldu, ancak BTC‘nin piyasadaki fiyatı üzerinde fazla bir etkisi olmadı. Bu ilginçti çünkü yatırımcılar ve izleyiciler, Bitcoin’in oynaklığını her zaman büyük işlemler yapacak kadar likit olmamasına neden olan bir durum olarak öne çıkardılar. Ancak Square’ın stratejisine göre satın alma BTC’nin değerini etkilemedi.

Bu, BTC’nin büyük ölçekli işlemleri ve kripto parayı benimseme potansiyeli olan diğer şirketlere kanıtlamalarına yardımcı oldu. Böylece daha fazla şirket BTC’ye olgun bir para olarak bakmaya başlayabilir ve onu yedek bir yatırım aracı olarak benimseyebilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar