Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Kurumsal Alarmı! 13 Milyar Dolarlık Şirket 115 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

Kurumsal Alarmı! 13 Milyar Dolarlık Şirket 115 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı

ABONE OL:google-news

13 milyar doları aşan bir varlık yönetimi şirketi, hazine rezervinin bir parçası olarak 10.000 BTC satın aldığını açıkladı.

Üç yıl önce, 13 milyar dolarlık Stone Ridge Asset Management’ın kurucuları bir sorunla karşılaşmıştı. Sorun şuydu; danışmanlık firmasının kurucularının ve üst düzey çalışanlarının birçoğu Bitcoin’i o kadar hızlı satın alıyordu ki, satın alma işlemlerinin firmanın denetçileri tarafından daha yakından incelenmesi gerektiği aşikardı. Stone Ridge’in personelinin kişisel olarak Bitcoin’e böylesine bir ölçekte yatırım yaptığı söylendiğinde, firmanın müşterileri giderek aynı inanca sahip oldular. Stone Ridge’in kurucu ortağı Robert Gutmann’ın belirttiği gibi bu inanç, “Bitcoin gibi para birimlerinde açık kaynaklı bir para sisteminin uzun vadeli büyümesine olan” inançtı.

2017 yılında bu vizyon, tamamen ana şirkete ait olmayan ilk Stone Ridge yan kuruluşu olan New York Digital Investment Group (NYDIG) haline geldi. O yıl, şirket daha önce duyurulmamış bir yatırımdan sessizce 50 milyon dolar topladı ve giderek daha fazla hizmet arayan kurumsal yatırımcılara hizmet eden bir yan ürün oluşturmaya başladı. Geçtiğimiz Cuma günü NYDIG, Bessemer Ventures ve Ribbit Capital’in katıldığı ve Fintech Collective liderliğindeki 50 milyon dolarlık büyüme özkaynak toplama fonunu toplayarak toplam 100 milyon dolara çıkardığında, bu çalışma bir sonraki seviyeye geçti. Duyurunun bir parçası olarak Stone Ridge Holdings Group, 115 milyon dolar değerinde Bitcoin tuttuğunu açıkladı.

Stone Ridge’in Kurucu Ortağı Robert Gutmann konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bitcoin ağırlıklı olarak kurumsal olarak sahip olunan bir para birimi olma yolunda ilerlerken, Stone Ridge şirketlere ve kurumlara Bitcoin çözümlerinin lider sağlayıcısı olmak için her zamankinden daha iyi bir konumdadır.”

Buna ek olarak CEO, şirketinin “Bitcoin’e şimdiye kadar açıklanan en büyük hazine varlık taahhütlerinden birini kolaylaştırmaktan ve kurumsal hazine ve yatırım çözümlerimizin tamamı için talebin hızlandığını görmekten” gurur duyduğunu söyledi.

Şu anda AUM’da 13 milyar dolara kadar yükselen Stone Ridge Varlık Yönetimi, büyük miktarda Bitcoin satın alan kurumlardan biri olarak yerini aldı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar