Yükleniyor...

Kurumsal İlgi Artıyor: Fidelity Digital’den Önemli Bitcoin (BTC) Adımı

Fidelity Digital, kurumsal yatırımcılara Bitcoin (BTC) teminatı karşılığında kredi hizmeti sunacak.

btc fidelity

Fidelity Digital, kurumsal yatırımcılara Bitcoin (BTC) teminatı karşılığında kredi hizmeti sunacak. Bu adım Bitcoin benimsenmesinde önemli bir rol oynayacak.

Fidelity Digital Assets, kurumsal müşterilerinin blok zinciri startup’ı BlockFi ile bir ortaklıkla Bitcoin’i (BTC) nakit kredilere karşı teminat olarak taahhüt etmelerine olanak tanıyacak. Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop bir röportajda, Boston merkezli varlık yöneticisi Fidelity Investments’ın dijital varlığı elinde tutacağını söyledi. Jessop, hedefin dijital zulalarını satmadan nakite dönüştürmek isteyen Bitcoin yatırımcıları olduğunu ve potansiyel müşterilerin hedge fonları, kripto para madencileri ve tezgah üstü ticaret masalarını içerdiğini söyledi.

Fidelity’nin yeni hizmetinin duyurusu Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından yaşadığı geri çekilmeyle beraber geldi. Dünyanın en değerli dijital varlığı bu yıl %164 artarak 3 Aralık’ta 19.462 dolara yükseldi. BTC pazartesi yaklaşık 18.880 dolardan işlem gördü. Ethereum ve Litecoin gibi diğer kripto para birimleri de kazançlar yaşadı.

Kurumsal Yatırımcılara Bitcoin Karşılığında Kredi

Fidelity Digital, artık kurumsal yatırımcılara Bitcoin karşılığında kredi sunacak. Jessop, Bitcoin’i kredi için tutmanın “temel bir yetenek” olduğunu söyledi:

“Pazar büyüdükçe, bunun ekosistemin oldukça önemli bir parçası olmasını bekliyoruz.”

Fidelity ayrıca kurumsal yatırımcıların dijital para birimlerine ilgisinin arttığını söyledi. Varlık yöneticisinin bu yılın başlarında yaptığı bir anket, katılımcıların %36’sının portföylerinde kripto para bulunduğunu ortaya çıkardı. Fidelity, geçen yıl Bitcoin saklama hizmeti başlattı, ancak bugünkü duyuru ilk kez kripto paraların teminat olarak kullanılmasına izin veriyor. Öte yandan bu hizmetten yararlanarak kredi almak için, Fidelity müşterisinin BlockFi’de bir hesabı olması şart.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner