Yükleniyor...

Kurumsal Şirket, En Değerli Yatırım Bitcoin Dedi ve 250 Milyon Dolarlık BTC Aldı

Halka açık en büyük ticari strateji şirketi olan MicroStrategy, bilanço sermayesinin 250 milyon dolarlık kısmını Bitcoin satın almak için kullandığını duyurdu.

Kurumsal Sirket En Degerli Yatirim Bitcoin Dedi ve 250 Milyon Dolarlik BTC Aldi

Halka açık en büyük ticari strateji şirketi olan MicroStrategy, bilanço sermayesinin 250 milyon dolarlık kısmını Bitcoin satın almak için kullandığını duyurdu.

Uzun Vadede En Çok Bitcoin (BTC) Kazandıracak

Bir basın açıklamasında, firma 21.454 BTC satın almasının hissedarları için uzun vadeli değeri en üst düzeye çıkarmak için stratejik bir hamle olduğunu söyledi. Ayrıca şirket, hükümet destekli para birimlerinin geleceği konusundaki endişelerinin kararında önemli bir rol oynadığını belirtti.

CEO Michael J. Saylor, şirketin Bitcoin’in şimdiye kadar yapılmış en sağlam para biçimi olduğuna inandığını ve değerinin zamanla artmasını beklediğini söyledi:

“Bitcoin’in küresel kabulünü, marka tanınırlığını, ekosistem canlılığını, ağ hakimiyetini, mimari esnekliğini, teknik faydasını ve topluluk ahlakını, uzun vadeli bir değer deposu arayanlar için bir varlık sınıfı olarak üstünlüğünün ikna edici kanıtı olarak görüyoruz. Bitcoin dijital altındır, kendisinden önceki tüm paralardan daha sağlam, daha güçlü, daha hızlı ve daha akıllıdır. Değerinin teknolojideki ilerlemeler, genişleyen benimsenme oranı ve modern çağda pek çok kategori katilinin yükselişini körükleyen ağ etkisi ile artmasını bekliyoruz. ”

MicroStrategy, 2020’nin ikinci çeyreğinde toplam gelirinin 110.6 milyon dolar, brüt karının 86.6 milyon dolar olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner